Facebook Instagram Spotify

Znakomici specjaliści, szeroki zakres wykonywanych operacji i wyjątkowy oddział położniczo-neonatologiczny to zaledwie część tego, co do zaproponowania ma pacjentom gdański Szpital Swissmed. Poznaj pełną ofertę jednej z najnowocześniejszych placówek medycznych w Gdańsku!

Od okulistyki do porodów – wyróżniki Szpitala Swissmed Gdańsk

Szpital Swissmed to nowoczesna placówka medyczna specjalizująca się w komercyjnych zabiegach chirurgicznych, m.in. z zakresu okulistyki, ortopedii, proktologii, chirurgii naczyń i ogólnej. W jej ofercie obecna jest także chirurgia piersi, w której do problemu podchodzi się holistycznie – lecząc i pamiętając o estetyce piersi, a zatem wykonując też rekonstrukcje piersi po mastektomii. W szpitalu wykorzystywany jest innowacyjny, najwyższej klasy sprzęt medyczny, m.in. laser excimerowy do laserowej korekcji wzroku czy zielony laser PVP do operacji prostaty.

Szpital Swissmed funkcjonuje na rynku trójmiejskim od 16 lat. W tej chwili skoncentrowaliśmy się na działalności komercyjnej. Nasz szpital ma powierzchnie ok. 8000 m2 , gdzie są zlokalizowane 4 sale operacyjne. Szpital ma bardzo duże możliwości związane z diagnostyką, z leczeniem, oraz konsultowaniem pacjentów. Jesteśmy skupieni na różnego rodzaju działalności operacyjnej, czyli chirurgia, ginekologia, ortopedia, onkologia. Stosujemy nowoczesne techniki laserowe i małoinwazyjne – mówi lek. med. Włodzimierz Piankowski, dyrektor Szpitala Swissmed, specjalista chirurgii naczyniowej.

łodzimierz Piankowski, dyrektor Szpitala Swissmed

Gdański szpital realizuje często zabiegi, na które w państwowej służbie zdrowia są najdłuższe kolejki. – Szacuje się, że rocznie przeprowadza się około 30 000 zabiegów w placówkach publicznych i drugie tyle w placówkach prywatnych – zaznacza w rozmowie z nami lek. med. Janusz Orzelski, lekarz specjalista II stopnia z zakresu chirurgii ogólnej. W gdańskim szpitalu przeprowadzane jest m.in. leczenie laparoskopowe kamicy pęcherzyka żółciowego, wykonywanych jest również wiele zabiegów na przepukliny oraz zabiegów związanych z patologiczną otyłością.

Mimo niesamowicie rozwiniętej chirurgii na uwagę zasługuje też wyjątkowy oddział położniczo-neonatologiczny, który jest jedyną placówką prywatną w tej części Polski. Dbałość o komfort jest tu równie ważna jak bezpieczeństwo. Dla wygody kobiet sale porodowe wyposażono w pomoce farmakologiczne i niefarmakologiczne. Po porodzie pacjentki również mają do dyspozycji pojedyncze sale z łazienkami oraz z podgrzewanymi stanowiskami dla noworodków.

Bezpieczeństwo i nowoczesność – innowacyjny szpital Swissmed Gdańsk

Bezpieczeństwo pacjentów Swissmed Gdańsk zawsze było priorytetem. Właśnie dlatego blok operacyjny Szpitala Swissmed Gdańsk, jako pierwszy w północnej Polsce, został wyposażony w system nawiewów laminarnych, służących do utrzymywania sterylnej czystości powietrza. Umożliwia on ograniczenie do minimum ilości drobnoustrojów w strumieniu powietrza, wielokrotnie wymienianym w ciągu godziny w trakcie operacji.

Hospitalizowani pacjenci przez całą dobę są pod profesjonalną opieką lekarską i pielęgniarską, mogąc w każdej chwili wezwać pomoc, dzięki specjalnym systemom przywoławczym. Czas dotarcia personelu medycznego do pacjenta jest na bieżąco monitorowany, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa i wsparcia.

Diagnoza, leczenie, hospitalizacja – Swissmed Gdańsk

Wiedząc, jak ważna jest szybka i prawidłowo postawiona diagnoza, Szpital Swissmed Gdańsk oferuje pacjentom wysoce specjalistyczną diagnostykę medyczną: obrazową, kardiologiczną, badania laboratoryjne i diagnostyczne oraz usługi poradni endoskopowej.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz doświadczenie specjalistów Swissmed Gdańsk sprawiają, że pacjenci świadomi swoich potrzeb otrzymują najlepszą opiekę medyczną. Zespół szpitala systematycznie podnosi kwalifikacje, wymienia się doświadczeniami i analizuje wnioski, aby zagwarantować najwyższy standard opieki.

Dla pacjentów nie tylko z Polski – leczenie w Swissmed Gdańsk

Holistyczne podejście do pacjenta, praca na wysokiej klasy sprzęcie medycznym i szeroki zakres działalności sprawiają, że gdański szpital przyciąga pacjentów nie tylko z Pomorza. Na leczenie w Swissmed Gdańsk decydują się osoby z całego kraju, ale także z zagranicy. Placówka skupia bowiem bardzo dobrych specjalistów, którzy są w stanie pomóc pacjentom z różnego rodzaju schorzeniami.

Oczywiście, nawet najlepsza technologii sama nie wykona zabiegu, i to czym my się wyróżniamy na rynku, to jest obecność doskonałych specjalistów z różnych dziedzin. Jesteśmy przygotowani pod kątem obsługi pacjentów nie tylko z Polski, ale też z zagranicy. Lekarze oraz personel mówią po angielsku i są dobrze przygotowani merytorycznie. Gdańsk jest doskonale skomunikowany i to pomaga naszym pacjentom z zagranicy przylatywać do nas na zaplanowane leczenie, a nawet na same tylko konsultacje – podsumowuje lek. med. Włodzimierz Piankowski.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia