Facebook Instagram Spotify

Masaż regionalnym miodem, zabieg z truskawkowymi kosmetykami, bzowa terapia czy masaż stemplami z ziół kaszubskich. To ledwie kilka przykładów niezwykle bogatej oferty BAZUNY Hotel*** & SPA w Kościerzynie. To jedyne miejsce, w którym całkowicie można się oddać niespotykanym nigdzie indziej kaszubskim rytuałom.

BAZUNY Hotel*** & SPA znajduje się w samym sercu Kaszub, na obrzeżach otoczonej przez jeziora Kościerzyny. Jego SPA to miejsce wyjątkowe – jako jedyne oferuje autorskie rytuały kaszubskie, bazujące na naturalnych składnikach czerpanych z regionu. To np. miodowe ukojenie (zabieg na bazie miodu i mleka), różany płaszczyk (zabieg z dziką różą) czy skarb natury (zabieg z kwiatem lipy). Wszystkie rytuały regenerują skórę i dodają jej blasku. Z kolei wykonywane w międzyczasie masaże dają ukojenie i gwarantują odprężenie.

Podczas zabiegów wykorzystywane są takie produkty jak regionalny miód, mleko, dzika róża, rumianek, lipa. Kosmetyki to autorska receptura ekspertów SPA.


– Każdy z kaszubskich rytuałów składa się z peelingu, przyjemnej kąpieli w wannie z hydromasażem, maski na ciało i masażu całego ciała. Każdy trwa 120 minut. Prócz rytuałów oferujemy także zbiegi i masaże bazujące na naturalnych produktach (zioła, owoce, miód z pobliskiej pasieki). To np. Malëna (po kaszubsku znaczy truskawka), czyli zabieg z kosmetykami truskawkowymi – wyjaśnia Angelina Stolc z Hotelu Bazuny SPA.

W SPA wykonuje się również zabiegi z żurawiny błotnej z miejscowych kół gospodyń wiejskich czy zielonej herbaty. W ofercie znajdziemy również bzową terapię, masaż miodem kaszubskim czy masaż stemplami z ziół kaszubskich.

– Poza zabiegami regionalnymi wyróżnikiem mogą być także masaże orientalne, ajurwedyjskie wykonywane przez wyspecjalizowany w tym kierunku personel. Zabiegi są silnie odprężające, dotykiem odpręża ciało, ale niepowtarzalne orientalne aromaty oddziałują na wszystkie zmysły – dodaje Angelina Stolc.

Zabiegi i rytuały wykonywane są przez wykwalifikowanych terapeutów, fizjoterapeutów i kosmetologów, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Co ważne, zabiegi na twarz zawsze poprzedzone są analizą stanu skóry. Następnie eksperci doradzają i dobierają odpowiedni rytuał. – Wyróżniamy się nie tylko wysoką jakością wykonywanych zabiegów, ale również profesjonalnym i indywidualnym podejściem do klienta – podkreśla Angelina Stolc.

W SPA dominują stonowane barwy, dzięki czemu zaraz po przekroczeniu progu strefy relaksu, czujemy przyjemne odprężenie. Drewna, kamienie i inne naturalne elementy, a także świece, kominki zapachowe z olejkami eterycznymi i kaskady wodne sprawiają, że w SPA jest przytulnie i nastrojowo. Strefę przyozdabiają fotoobrazy miejscowej fotografki Joalnty Bork, przedstawiające najpiękniejsze zakątki regionu. Ponadto jeden z gabinetów urządzony jest w stylu kaszubskim – znajdziemy tu ozdoby i gliniane naczynia z pobliskiej manufaktury ozdobione kaszubskimi wzorami.

Oprócz Strefy Wellness (sauna, łaźnia, jacuzzi), do dyspozycji gości jest również Strefa Relaksu. Na leżakach znajdujących się przy kaskadzie wodnej można przygotować się do zabiegu lub wyciszyć, popijając herbatę, po jego wykonaniu.

W zależności od sezonu oferta wzbogacana jest o zabiegi dodatkowe. To m.in. zabiegi korzenne, piernikowe, pomarańczowe w okresie Bożego Narodzenia czy czekoladowe na jesienną chandrę. W lecie popularnością cieszą się zabiegi lżejsze, orzeźwiające i odświeżające, wykonywane z wykorzystaniem aromatów grejpfruta, cytryny, trawy cytrynowej.

Jednego możemy być pewni, niezależnie od pory roku – w SPA w Hotelu Bazuny przez cały rok mamy gwarancję najwyższej jakości usług.

Kontakt:

ul. Kościuszki 17, Kościerzyna

tel.: + 48 58 680 21 20

e-mail: spa@hotelbazuny.pl

www.hotelbazuny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo