Facebook Instagram Spotify

Przełom zimy i wiosny to idealny moment na zabiegi oczyszczające, nawilżające, odmładzające na twarz oraz modelujące sylwetkę. Zastanawiacie się, jakie zabiegi estetyczne warto zaplanować na wiosnę? Oto terapie polecane przez specjalistów z pomorskich salonów urody.

Oczyszczanie i modelowanie w zabiegach na wiosnę

Dzięki nowoczesnym urządzeniom i innowacyjnym preparatom wielu terapiom można poddać się niemalże podczas przerwy w pracy. Oczyszczanie i odmładzanie skóry twarzy nie wyłącza z codziennych zajęć, a zabiegi regeneracyjne są bezbolesne i bezinwazyjne.

Instytucie Urody Marzena Olszewska w Gdyni wykorzystuje się w tym celu najnowocześniejsze urządzenia, takie jak Aquapure i Icoone Laser Medical 2.

Jako że podstawą pozimowej pielęgnacji jest oczyszczanie skóry, na wiosnę na pewno warto zaplanować zabieg Aquapure, który łączy hydropeeling próżniowy z aplikacją substancji aktywnych.

fot. Olga Kharina/Zatokapiekna.pl

Sam hydropeeling pomaga usunąć zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka, co pozwala osiągnąć efekty w dalszej części zabiegu. Składniki aktywne o działaniu oczyszczającym, nawilżającym, odmładzającym i antyoksydacyjnym mają szansę wniknąć w głąb skóry. Rezultaty terapii wzmacnia masaż specjalnymi końcówkami, który poprawia mikrokrążenie krwi, a tym samym – odżywienie skóry poddanej terapii. Całość jest zupełnie bezbolesna i bezinwazyjna, dlatego zabieg Aquapure (oczyszczanie + nawilżanie + stymulacja) zalecany jest do każdego typu skóry.

fot. Olga Kharina/Zatokapiekna.pl

Wśród zabiegów na wiosnę wskazany jest także nieinwazyjny lifting twarzy i modelowanie sylwetki, zwłaszcza, że w gabinetach co rusz pojawiają się nowe technologie. Jedną z takich nowości w Instytucie Urody Marzena Olszewska w Gdyni jest Icoone Laser Medical 2, który łączy energię biostymulującego lasera ze światłem LED. Wykorzystuje się go zarówno w zabiegach na ciało (głównie usuwanie cellulitu i redukcja tkanki tłuszczowej), jak i na twarz czy dłonie. Zabiegi Icoone Laser 2 zapewniają efekt liftingujący, a więc spłycają zmarszczki, likwidują podwójny podbródek, a nawet pozwalają modelować owal twarzy. Sprawdzają się m.in. u osób z problemami naczyniowymi i obrzękami, które jak wiadomo, lubią nasilać się zimą.

Terapie łączone na twarz i ciało w zabiegach na wiosnę

Chęć regeneracji skóry po ciężkich zimowych miesiącach to najlepszy powód, by skusić się na wysoce skuteczne terapie łączone. – Aesthetic Studio Szafarnia to naturalna odbudowa jędrności i witalności skóry. To miejsce stworzone dla ludzi ceniących bezbolesne i nieinwazyjne zabiegi modelujące sylwetkę i liftingujące skórę twarzy – mówi Gabriela Szynaka, właścicielka Aesthetic Studio Szafarnia w Gdańsku, gdzie wśród polecanych zabiegów na wiosnę dominują właśnie terapie łączone na twarz i ciało.

fot. materiały prasowe Aesthetic Studio Szafarnia

Aby oczyścić skórę z martwego naskórka i zaskórników, można poddać się choćby hydradermabrazji kwasowej Innofacial (3-etapowe oczyszczanie skóry, które pozwala uporać się z zatkanymi porami i nierównym kolorytem) połączonej z terapią tlenową. Ponieważ infuzja tlenowa z wykorzystaniem hiperbarycznego tlenu i dopasowanymi do skóry składnikami aktywnymi odżywia, nawilża i dotlenia skórę, cała terapia stanowi wybawienie dla skóry wymagającej oczyszczenia i odświeżenia. Oczyszczający zabieg Innofacial znajduje zastosowanie także w regeneracyjnej terapii z zastosowaniem urządzenia Indiba Deep Care do nieinwazyjnego extra liftingu.

Indiba wykorzystuje fale radiowe, które prowadzą do usunięcia z komórek skóry toksyn i produktów przemiany materii bez podgrzewania tkanek do wysokich temperatur. Nie jest ono urządzeniem radiofrekwencyjnym, dlatego leczenie nim jest komfortowe i bezpieczne, nawet dla osób z chorobami autoimmunologicznymi.

fot. materiały prasowe Aesthetic Studio Szafarnia

Jak sugeruje Gabriela Szynaka, działanie Indiby daje świetne efekty także w terapii na ciało. Dowodzi tego autorska terapia Aesthetic Studio Szafarnia łącząca Indibę z urządzeniem EMBody do nieinwazyjnego i bezbolesnego treningu mięśni. Zastosowana w nim technologia HIFEM pozwala fizjologicznie wywołać skurcz mięśni, np. brzucha czy pośladków, a pełna terapia to skuteczny sposób na pozbycie się cellulitu, wzmocnienie mięśni i jednoczesną redukcję tkanki tłuszczowej.

Przy planowaniu zabiegów na wiosnę warto mieć na uwadze konieczność wykonywania pełnych serii zabiegów. Wszystko uzależnione jest zwykle od kondycji skóry, ale jaka by ona nie była, im szybciej zaczniemy się starać o jej poprawę, tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia