Facebook Instagram Spotify

Nie tylko leczenie zębów, ale i kompleksowe podejście do estetyki uśmiechu – to zadanie stawiają przed sobą najbardziej nowoczesne kliniki stomatologiczne. Należy do nich także powstała trzy lata temu klinika Nowe Orłowo Dental Clinic, która indywidualne podejście do pacjenta łączy z klarownym dla niego planem leczenia, nowymi technologiami i przyjazną przestrzenią. Szczegóły jej działalności poznaliśmy podczas wizyty redakcji Zatoka Piękna. Zobaczcie sami, czy jest to klinika godna zaufania? Naszym zdaniem tak!

Pacjent w rękach całego zespołu w klinice Nowe Orłowo

Klinika Nowe Orłowo Dental Clinic w Gdyni powstała trzy lata temu i od tej pory konsekwentnie realizuje swój cel: zadbać o piękny uśmiech pacjentów, korzystając z najnowocześniejszych metod leczenia oraz zapewniając komfort i bezpieczeństwo. Do każdego pacjenta podchodzi się indywidualnie, poznając jego oczekiwania podczas pierwszych konsultacji i przedstawiając mu szczegółowy plan leczenia. Za jego realizację odpowiada zatrudniony w klinice opiekun pacjenta.

Zespół kliniki tworzy 9 lekarzy dentystów, przy czym każdy z nich specjalizujący się w innej dziedzinie stomatologii, jedna higienistka stomatologiczna oraz 5 asystentek. – To co nas wyróżnia to fakt, że praktycznie każde leczenie pacjenta jest przeprowadzone interdyscyplinarnie, czyli poprzez cały zespół, a nie jednego lekarza. Daje to ogromną przewagę w przypadku jakości leczenia – każdy z naszych specjalistów przez to, że zawęża ścieżkę wykonywanych zabiegów, nie musi skupiać się na wszystkich dziedzinach stomatologii, a tym samym jest w stanie dojść do perfekcji i zapewnić pacjentowi najlepsze efekty leczenia – mówi lek. dent. Agata Pilipiec, szef zespołu medycznego oraz główny diagnosta Nowe Orłowo Dental Clinic.

Dla zapewnienia długotrwałych i możliwie perfekcyjnych efektów używa się tutaj najlepszej jakości materiałów do rekonstrukcji. – Podczas zaawansowanych zabiegów implantologicznych stosujemy technikę nawigacji komputerowej, tworząc szablony chirurgiczne które pomagają nam w idealnym spozycjonowaniu implantów. Oprócz tego współpracujemy z najlepszymi pracowniami protetycznymi w Polsce – dodaje lek. dent. Agata Pilipiec.

Najnowsze technologie wykorzystywane są tutaj na każdym etapie leczenia. We wszystkich trzech gabinetach dostępne są nowoczesne unity stomatologiczne, wysokiej rozdzielczości kamery wewnątrzustne oraz mikroskopy. Co ważne, klinika wyposażona jest w najnowszej generacji urządzenia radiologiczne, które zapewniają minimalną dawkę i bezpieczeństwo podczas diagnostyki.

Od dokładnej diagnostyki do Digital Smile Design

Klinika Nowe Orłowo Dental Clinic specjalizuje się w pełnych rekonstrukcjach narządu żucia, dlatego tworzą ją specjaliści z zakresów implantologii, protetyki, ortodoncji, endodoncji stomatologii zachowawczej oraz stomatologii dziecięcej. Największą uwagę przywiązuje się tu do bardzo dokładnej diagnostyki. – Nie skupiamy się na objawach, a na przyczynach problemów zdrowotnych pacjentów, skutecznie je rozwiązując. Po postawieniu diagnozy przystępujemy do tworzenia kompleksowego planu leczenia, który skrupulatnie konsultujemy – wyjaśnia lek. dent. Agata Pilipiec.

Istotnym elementem funkcjonowania kliniki jest także fotografia stomatologiczna, wykorzystywana w komunikacji z pacjentem oraz laboratorium protetycznym. – Za pomocą zdjęć przekazujemy informację odnośnie koloru, kształtu, faktury zębów. Technik wykonując uzupełnienie, może zobaczyć jak pacjent wygląda i dobrać uśmiech do indywidualnych rysów twarzy. Dzięki zastosowaniu profesjonalnego sprzętu fotograficznego każda z naszych prac protetycznych jest idealnie dopasowana do reszty uzębienia – tłumaczy lekarz.

Jak dodaje lek. dent. Agata Pilipiec, w placówce używana jest technologia DSD, czyli Digital Smile Design. – Jest to program, dzięki któremu tworzymy wizualizacje uśmiechu. Pacjent może zobaczyć, jak będzie wyglądać jego uśmiech, zanim rozpocznie się jego leczenie. Technologia znana z najlepszych placówek specjalizujących się w stomatologii estetycznej, w połączeniu z wysoką jakością usług, dbałością o komfort pacjenta oraz profesjonalizmem czyni klinikę także celem pacjentów zagranicznych.

Usługa Dental Traveling, jaką oferuje klinika, to wyjście naprzeciw pacjentom, którzy chcieliby połączyć leczenie stomatologiczne z pobytem w Trójmieście. Zespół specjalistów płynnie posługuje się językiem angielskim, a pacjenci z Wielkiej Brytanii mogą liczyć na opiekę pozabiegową w klinice w Southampton. Wysokie standardy leczenia są oczywiście największą zachętą, która sprawia, że placówkę zaufaniem darzą tak pacjenci znad Wisły, jak i spoza Polski.

Nowe Orłowo Dental Clinic Aleja Zwycięstwa 237/6, Orłowo, Gdynia, Polska https://noweorlowodent.pl/ klinika@noweorlowodent.pl +48 531 350 000

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo