Muzeum Bursztynu „Bursztynowa Komnata”

W niezwykle urokliwej nadmorskiej miejscowości Stegna powstało pierwsze w Polsce prywatne muzeum bursztynu. Jego twórcą i właścicielem jest pan Wojciech Głodzik, doświadczony bursztynnik i prawdziwy miłośnik bursztynowych kształtów stworzonych przez naturę. Pasje te zaowocowały powstaniem unikatowej ekspozycji Muzeum Bursztynu. Na wystawie zaprezentowane są najciekawsze eksponaty brył bursztynu i inkluzji. Pochodzą one z prywatnych zbiorów właściciela, który tworzy kolekcję już ponad piętnaście lat. Zgromadzone przez siebie eksponaty postanowił udostępnić szerszej publiczności i umieścił je w nowo wybudowanym obiekcie – rekonstrukcji żuławskiego domu podcieniowego w Stegnie. Miejsce ekspozycji jest nieprzypadkowe, bowiem, oprócz bursztynu, pasją właściciela Muzeum jest właśnie architektura żuławskich domów podcieniowych.

Unikalne eksponaty Muzeum Bursztynu w Stegnach

Wchodząc do budynku okolonym podcieniami wejściem, znajdziemy się w połyskujących złotym bursztynem wnętrzach muzeum. W Muzeum Bursztynu zwiedzający mogą: obejrzeć kolekcję unikatowych brył bursztynu bałtyckiego oraz uwięzionych w nich owadów i roślin, zobaczyć drzewo ociekające bursztynem, ślad zwierzęcej łapy, zatopioną w bursztynie igłę sosnową, bursztynowy odcisk kory drzewa sprzed 50 mln lat.

Opowieści doświadczonego bursztynnika

Rozmiłowany w bursztynowych blaskach właściciel muzeum z wielką, właściwą sobie pasją i zaangażowaniem prezentuje swoje zbiory i opowiada zwiedzającym o początkach bursztynnictwa oraz odkrywa przed nimi historię zaginionej podczas II wojny światowej Bursztynowej Komnaty. Czerpiąc ze swojego zawodowego doświadczenia rozbudza ciekawość i praktyczną wiedzę swoich gości, nauczając sposobów odróżniania naturalnego bursztynu od falsyfikatów.

Galeria sztuki bursztyniarskiej

Po prawej stronie budynku Muzeum mieści się niezwykła galeria, eksponująca przepięknie wykonaną biżuterię i inne wyroby stworzone z bursztynowych bryłek. Obfitość prezentowanej tu kolekcji jest wspaniałym dopełnieniem okazów muzealnych. Prezentowany w galerii zbiór podkreśla niezwykłość bursztynowego materiału i ukazuje możliwości jego wykorzystania w sztuce bursztyniarskiej.

Kontakt

ul. Gdańska 64, Stegna

tel.: +48 55 247 85 75

e-mail: wojciech.glodzik@gmail.com

www.bursztynowakomnata.com

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast