Facebook Instagram Spotify

Obostrzenia związane z pandemią, a co za tym idzie – obowiązek noszenia maseczek mogą zostać z nami na dłużej. Konieczność zakrywania twarzy sprawia, że szukamy nowych możliwości wyrażania stylu i ekspresji. Pomorscy projektanci stanęli na wysokości zadania, proponując maseczki ochronne szyte według autorskich pomysłów. Kupując je, pomagamy lokalnym markom przetrwać w tych trudnych czasach.

Z Gdańskiem w tle

Pomorskie maseczki ochronne z gdańskim motywem znajdziemy u Magdy Benedy. Dzisiaj, w asortymencie pomorskiej pracowni artystycznej znajdziemy trzywarstwowe i potrójnie plisowane maseczki bawełniane. Są kolorowe, cieszą oko i przypominają czasy, gdy można było bez strachu spacerować wśród gdańskich uliczek. Maseczki są wielokrotnego użytku, można je prać i prasować gorącym żelazkiem. Artystka przygotowała wersje dla dorosłych i dzieci. Koszt jednej maseczki to 25 zł. Można je zamówić za pośrednictwem strony www.magdabeneda.pl w dziale „akcesoria”.

Pomorskie maseczki u Magdy Benedy

Zero waste w kolorach tęczy

O Marcelinie Rozmus-Prinz i marce Mana Mana pisaliśmy już wcześniej na łamach naszego portalu. Teraz, obok soczyście kolorowych torebek, które są znakiem rozpoznawczym marki, w asortymencie sklepu znajdziemy również maseczki we wszystkich kolorach tęczy. Dużym atutem jest filozofia zero waste – maseczki są wykonane ze skrawków materiałów, które pozostały po produkcji torebek. Co za tym idzie – wzory i kolory dobierane są losowo. Jest więc element niespodzianki! W ofercie znajdziemy również maseczki jednokolorowe: czarne oraz różowe. Wszystkie są wykonane z dwóch warstw 100 proc. bawełny polskiej produkcji. Maseczki można zamawiać za pośrednictwem strony www.manashop.pl w pakiecie 5 sztuk, za który zapłacimy 65 zł.

Pomorskie maseczki w Mana Mana

Pomorskie maseczki jak kimona

Karolina Kalska to polska piłkarka ręczna i mistrzyni Polski, która idąc za głosem serca stworzyła gdyńską markę fashion: K-Kalska. Projektantka tworzy modę dla kobiet, które cenią niestandardowe połączenia wzorów, kolorów i tkanin. Dużym zainteresowaniem w kolekcji cieszą się kolorowe kimona. Wychodząc naprzeciw potrzebie – Kalska stworzyła również kolekcję maseczek ochronnych. Są nietuzinkowe, designerskie i kolorowe – podobnie jak wspomniane wcześniej kimona. Maseczki są wielorazowego użytku, a koszt jednej wynosi 20 zł. Można je zamawiać za pośrednictwem strony www.sklep.k-kalska.com w dziale „nowości”.

Maseczki pomorskie w K-Kalska

Zmysłowy dotyk jedwabiu

W maseczkach od pomorskiej marki Silk Epoque by Olga Ziemann będziemy czuć się elegancko i luksusowo. Są dwa modele – jednokolorowa z jedwabiu z kiszonką na filtr (49 zł) oraz jedwabna z koronką i wszytym filtrem z naturalnej bawełny (149 zł). Wszystkie w różnych wariantach kolorystycznych – od kremowych, poprzez ognistą czerwień, aż po głęboką czerń. Maseczki można prać i prasować gorącą parą. Na stronie www.silk-epoque.pl można zamówić również filtry do jedwabnej maseczki (5 zł/szt.) oraz jedwabne woreczki do przechowywania maseczek (40 zł/szt.).

Maseczki pomorskie w Silk Epoque by Olga Ziemann
FOT. RAFAEL POSCHMANN / EastNews 2020.03.02 – Silk Epoque – Paris Fashion Week 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo