Facebook Instagram Spotify

– Najważniejszym naszym założeniem jest promowanie regionu oraz krzewienie patriotyzmu regionalnego tak aby Browar Kociewski był wizytówką miasta i wspaniałego rejonu Kociewia – przekonują właściciele Browaru Kociewskiego w Hotelu Ren w Starogardzie Gdańskim.

Browar Kociewski powstał w 2015 roku. – Założyliśmy sobie, że chcemy, by produkowane przez nas piwo było silnym nawiązaniem do tradycji.  Chodzi oczywiście o wielowiekową tradycję browarniczą regionu – opowiada Michał Chajewski z Browaru Kociewskiego.

Browar Kociewski znajduje się w Hotelu Ren w Starogardzie Gdańskim. Piwo powstaje właśnie tutaj, na oczach klientów. – Nasi goście mogą obserwować działania piwowarów podczas procesu warzenia. Zainteresowanych gości piwowar częstuje brzeczką przednią, co jest dodatkową atrakcją – mówi Michał Chajewski.

W stałej ofercie Browaru Kociewskiego znajdziemy trzy rodzaje bursztynowych trunków: to Lager, Pils i Pszeniczne. Oprócz tego w karcie znajdują się jedno lub dwa piwa sezonowe, które prezentują różne piwne style. To na przykład piwo typu Stout czy APA.

Kociewski Pils charakteryzuje wyrazista, mocna i krótka goryczka. Na pierwszym planie czuć wyraźny smak chmielowy (ziołowy, trawiasty, lekko kwiatowy). Piwo jest ściągające i orzeźwiające. Z kolei Kociewski Lager to dość mocna ziołowa goryczka, orzeźwiająca cierpkość. Piwo zbalansowane jest między goryczką a słodowością.

W Browarze Kociewskim piwowarem jest Artur Wasilewski.  Odpowiedzialny jest za cały proces produkcji – od dobrania składników, przez przygotowanie warki i nadzorowanie procesu zacierania, fermentacji i leżakowania.

– Wszystkie nasze piwa są niepasteryzowane, pełnosłodowe i niefiltrowane. To jest największym wyznacznikiem wysokiej jakości piw produkowanych przez Browar Kociewski – dodaje Michał Chajewski.

Ofertę browaru uzupełniają przekąski i dania z karty restauracyjnej. W menu między innymi tradycyjny polski żurek z jajkiem i kotlet schabowy z ziemniakami i kapustą zasmażaną. Oprócz kuchni polskiej w ofercie są też dania inspirowane słoneczną Italią. Pizza przygotowywana jest tylko i wyłącznie z włoskich składników.

Smakołyków oraz oczywiście piw kosztujemy oczywiście na miejscu, bezpośrednio z tanku, w obszernej sali Browaru Kociewskiego podziwiając złociste kadzie, które dumnie prezentują swoje wdzięki w centralnym miejscu lokalu. Piwo sprzedawane jest również w kegach. Ofertę uzupełniają tak zwane party kegi o pojemności 10, 15 i 20 litrów.

Browar Kociewski w Starogardzie Gdańskim Skarszewska 5, Starogard Gdański, Polska http://browarkociewski.pl/ restauracja@browarkociewski.pl + 48 58 530 84 41

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo