Facebook Instagram Spotify

Już w najbliższy piątek w Nadbałtyckim Centrum Kultury wyruszymy w podróż po pomorskim wzornictwie. Wydarzenie rozpocznie się wystawą etnograficzną 24 maja, ale bogaty program edukacyjny zaplanowano w dwóch cyklach – od 25 do 28 maja oraz od 15 do 16 czerwca. Wystawa będzie dostępna do 29 lipca. 

Haft kaszubski potrafi rozpoznać wielu z nas. Jednak historia jego narodzin nie jest już tak popularna. Już 24 maja wyruszymy w podróż po pomorskim wzornictwie, aby prześledzić procesy kształtowania się kultury regionu – dawniej i współcześnie. Zapraszamy do świata haftu, tkanin, wzornictwa i kreatorów Pomorza. To będzie podróż pełna wątków, splotów i wielobarwnych wzorów.

Kreatorzy: tkanina z Pomorza to interdyscyplinarny projekt, którego celem jest przybliżenie procesów kulturotwórczych związanych z narodzinami haftu kaszubskiego i pomorskich dywanów rybackich.

Na projekt składają się: wystawa etnograficzna (24.05-29.07), trójjęzyczna publikacja, zawierająca teksty naukowczyń, praktyczek i pasjonatek lokalnego dziedzictwa oraz bogaty program edukacyjny (25-28.05 i 15-16.06). Podczas wydarzenia będziemy przyglądać się unikatowym eksponatom, czerpać z tradycji i rozwijać rzemiosło – poznamy tajniki haftowania, wyplatania, tkania, szycia oraz przenoszenia wzorów na tkaniny.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Pomorskie Prestige. 

Więcej informacji oraz pełen program wydarzenia:
https://www.nck.org.pl/pl/wydarzenie/6215/kreatorzy-tkanina-z-pomorza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo