Facebook Instagram Spotify

Ta historia zaczyna się od dobrego jabłka. Festiwal „Cydrówka” w Otominie będzie piękną opowieścią wokół jabłek, aromatycznego cydru oraz smacznego jedzenia. 30 maja spotkajmy się w restauracji Tabun, aby celebrować święto naszego lokalnego produktu – cydru z Otomina. 

Debiutująca impreza jest propozycją nie tylko dla pasjonatów cydru, ale dla wszystkich, którzy cenią produkt lokalny oraz poszukują dobrej kuchni i są miłośnikami slow food oraz slow life. Będzie to okazja, aby poznać historię cydru z Otomina i na własne oczy zobaczyć niewielką cydrownię, zarządzaną przez pomorskiego cydrownika – Michała Ponikowskiego. To właśnie tutaj, w Otominie powstają wytrawne napoje, ale również flagowy produkt z Otomina – cydr lodowy. 

Bogaty program wydarzenia został wypełniony po brzegi: degustacjami, prelekcjami i oczywiście spotkaniami z twórcami cydrów. Czas będzie tutaj wolno płynął w strefie chillout przy dźwiękach DJ. A ucztą dla oka będzie występ artystyczny naszego lokalnego artysty streetartowego – Piotra TUSE Jaworskiego

Wieczorem odbędzie się kolacja degustacyjna, podczas której cydr będzie podkreślał, a nawet uzupełniał smak serwowanych potraw. Na kolację obowiązują oddzielne zapisy. 

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Pomorskie Prestige. 

Więcej informacji i pełen program wydarzenia: https://cydrowka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo