Facebook Instagram Spotify

Jaki jest najlepszy prezent na Dzień Dziecka? Wspólny czas! 1 czerwca to doskonała okazja, aby razem z dzieckiem przeżyć piękną regionalną przygodę. Podpowiadamy, gdzie iść, aby dobrze się bawić całą rodziną i cieszyć się kontaktem z naturą. 

Jednorożce, lwy i stare bramy – rodzinny spacer po Gdańsku 

Rekomendujemy baśniowy spacer szlakiem ukrytych zwierząt w Gdańsku, połączony z czytaniem legend w Bramie Wyżynnej. To propozycja dla całej rodziny, spragnionej tajemniczych historii. Wspólnie będziecie tropić lwy, orły, żółwie, owce, a nawet tajemniczego bursztynowego kota. Baśniowa przygoda zachwyci nie tylko najmłodszych. Organizowana jest przez nasz siostrzany projekt Pomorskie Tours i Pomorską Regionalna Organizację Turystyczną.

Szparagowe święto, czyli Dzień Dziecka w Swołowie

Jeżeli twoja rodzina kocha szparagi to nie znajdziesz lepszej propozycji na dzień dziecka w pomorskim. Szparagowe święto, pełne smacznego jedzenia, w którym główną rolę grają szparagi, ale nie tylko to świata okazja na biesiadę z całą rodziną. Impreza plenerowa odbędzie się w sielskim ogrodzie w zagrodzie nr 8 i 9 w Swołowie. Lokalni pasjonacie zaprezentują swoje dania i przetwory ze szparagów; zupy, szparagi grillowane, smażone, pieczone, z dodatkami lub bez i szparagi w różnych wariacjach kulinarnych. Do tego warsztaty i pokazy kulinarne nie tylko dla dzieci oraz muzyka na żywo i zabawa na trawie. 

5. Festiwal Dworów i Pałaców Północnych Kaszub

Festiwal twa o 30 maja do 2 czerwca i część atrakcji jest dedykowana najmłodszym. Z pewnością odnajdą się tu zarówno dorośli, jak i dzieci, bo festiwal to przede wszystkim odkrywanie historycznych obiektów „od kuchni” w ciekawej oprawie, ale również warsztaty i animacje dla najmłodszych. I tak – w Pałacu Pod Bocianim Gniazdem będą turnieje szachowe dla dzieci i dorosłych, w Pałacu Godętowo zaplanowano warsztaty kreatywne dla całych rodzin, a w Folwarku Jackowo – zabawy dla dzieci z pokazami jazdy konnej. 

Dni Dziecka w skansenie we Wdzydzach Kiszewskich 

Czy muzeum służy do zabawy? Może służyć! A przekonacie się o tym w Kaszubskim Parku Etnograficznym Wdzydze Kiszewskie im. Teodory i Izydora Gulgowskich. Do zabawy służy niezwykła wystawa dla dzieci (i nie tylko), gdzie wszystkimi zmysłami dotkniecie przeszłości, dowiecie się czym jest skansen i kto tworzy kolekcje muzealne, a także zaprojektujecie muzeum przyszłości. Możecie tu także zostawić list do dzieci, które przeczytają go za 100 lat! W dniach 1-2 czerwca zaplanowano tu również tradycyjne kaszubskie gry – „bùczkę” (świnkę) i „klóska” (klipę). Spróbujecie też swoich sił w chodzeniu na szczudłach i w „korkach”, a także zrobicie własne kwiaty z krepiny. 

Dzień Dziecka „U Młynarza” w Mokrym Dworze

W Zagrodzie Edukacyjnej „U Młynarza” czeka na was mnóstwo atrakcji. Możecie się zapisać na warsztaty rodzinne „Od ziarenka do Bochenka”, gdzie wspólnie upieczecie bułeczki, nakarmicie zwierzaki, zwiedzicie młyn i zmielicie własną mąkę. Dla starszych dzieci (6+) zaplanowano warsztaty „Wiatrakowe Majsterkowanie”, gdzie będziecie składali  i malowali modele wiatraków. Dodatkowymi atrakcjami są: pieczone kiełbaski z grilla i ziemniaki z ogniska, pokazy baniek XXL, karmienie zwierzaków oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Zwierzaki Nad Potokiem – nakarm z ręki alpaki i inne zwierzaki 

Spotkacie tu: alpaki, emu, kangurki, lamy, strusia, kucyki konie, daniele, kozy i owce. I wszystkie te zwierzaki możecie karmić z ręki, według wytycznych, które dostaniecie na wejściu. Karmę też dostaniecie na miejscu. Zwierzaki Nad Potokiem to wspaniałe miejsce, w którym dzieci i dorośli mogą po prostu być, razem ze zwierzętami. Z okazji dnia dziecka, gospodarze przygotowali dodatkowo: stację z dużymi bańkami mydlanymi i malowanie buziek. Do tego – ognisko i przejażdżki na kucyku od 11 do 15. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo