Facebook Instagram Spotify

Dorośli też mogą się dobrze bawić. Na przykład trenując jogę przy winie albo skacząc ze spadochronu. Możemy też oglądać pomorskie z lotu ptaka, sterować Airbusem albo bujać się na dużej huśtawce. W pewnym wieku dobra zabawa to również głęboki relaks, gdy nie musimy robić nic. Oto nasze propozycje na spędzenie wolnego popołudnia w regionie pomorskim. Na dobrej zabawie lub głębokim relaksie.

Ciekawe spotkania przy winie – maluj, trenuj i lep z gliny

Wine Yoga, czyli spotkania z jogą i winem to propozycja Hotelu Hilton, gdzie degustacja i dobra zabawa przenikają się wzajemnie. Spotkania rozpoczynają się degustacją wina wraz z opowieścią na jego temat, w towarzystwie sommeliera z hotelowej restauracji Mercato. Już sama degustacja jest świetną zabawą, ale na tym nie koniec. Uczestnicy wydarzenia wykonują pozycje jogowe (asany) z użyciem kieliszków wypełnionych winem, które sami wybierają podczas degustacji. Na jedną parę przypada jedna butelka wina, więc jest bardzo wesoło.

Jeżeli nie joga to może malowanie przy winie? Spotkania malarskie o charakterze imprezowym organizuje Good Time Art Studio z Gdańska. W przyjaznym gronie początkujących artystów, przy lampce dobrego wina przelejesz na płótno swoje emocje, będziesz czerpać przyjemność z procesu malowania i stworzysz swoje pierwsze arcydzieło. Malować przy winie można również w galerii sztuki i domu aukcyjnym Cosma Gallery w Oliwie, gdzie organizowane są cykliczne wydarzenia z winem i sztuką. Z kolei dzięki Nomad Ceramics możesz wziąć udział w cyklicznych wydarzeniach ceramicznych „Glina i wino”. W warsztatach mogą wziąć udział osoby początkujące oraz takie, które już niejeden kubeczek w swoim życiu ulepiły.

Głęboki relaks – floating i masaż

W dorosłym życiu często brakuje nam czasu na prawdziwy relaks. I tutaj z pomocą przychodzi Five Senses na gdańskim osiedlu Garnizon. W Five Senses możesz skorzystać z kabiny deprywacji sensorycznej, a dokładniej – floatingu, który wspaniale działa na ciało i umysł. W kabinie, która wycisza bodźce będziesz unosić się na wodzie i delikatnie kołysać zgodnie z rytmem bicia serca. W Five Senses możesz również skorzystać z bogatej oferty relaksujących masaży.

Na dobry masaż tajski warto wybrać się do jednego z salonów masażu Thao Thai lub Prana Spa. W tych miejscach czas zwalnia, a kojąca muzyka wraz z delikatnym lub intensywnym masażem wykonywanym przez profesjonalistę wprowadza nas w stan głębokiego relaksu. Warto również przyjrzeć się ofercie  bursztynowego SPA w Gdańsku – Amber Hammam, gdzie można m.in. wziąć udział w wyjątkowo relaksującym 4-etapowym rytuale Hammam.

Adrenalina i sport – rejsy, loty i skoki

W Trójmieście mamy kilka symulatorów, dzięki którym spełnisz swoje marzenia albo podszkolisz umiejętności. W gdańskim AirPrint Flight Simulator możesz chwycić za stery Airbusa A320 w profesjonalnym symulatorze lotu. A może zainteresuje cię symulator golfa? Polecamy SIM | Ulator GOLF w Gdańsku, czyli profesjonalny dwustanowiskowy sprzęt do zabawy lub treningu. 

Poszukującym adrenaliny polecamy atrakcje Aeroklubu Gdańskiego. Możecie wybrać m.in. lotu szybowcem, lotu helikopterem lub obejrzeć Bałtyk z lotu ptaka siedząc w małym samolocie. A może marzysz o romantycznym locie balonem nad Kaszubami? W regionie pomorskim jest taka możliwość. Dobrą zabawę dostarcza również Premium Yachting. Możecie zobaczyć jak wygląda Trójmiasto z perspektywy wody, wybrać się na romantyczny rejs o zachodzie słońca albo popłynąć na Hel czy Przekop Mierzei Wiślanej.

Place zabaw dla dorosłych w Trójmieście – baw się jak dziecko

W Trójmieście mamy kilka placów zabaw, które zostały stworzone z myślą o dorosłych. W Parku Reagana znajdziecie „Karuzelin”. Znajdziesz tam m.in. duże huśtawki, leżak obrotowy i hamaki. Z kolei w parku leśnym w Wojanowie dostępna jest 11-metrowa zjeżdżalnia. Do tego romantycznego parku warto przyjść z całą rodziną – na spacer, odpoczynek oraz dobrą zabawę. Ze zjeżdżalni dla dzieci i dorosłych, która łączy piętra skorzystacie również w Bibliotece w Małym Kacku. Poza bogatym księgozbiorem oraz grami planszowymi można się tu także napić dobrej herbaty lub kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo