Facebook Instagram Spotify

Tak smakuje jesień i tak będzie smakować zima w restauracji Grand Blue w kultowym Hotelu Sofitel Grand Sopot.

Byliśmy na prezentacji nowej jesienno-zimowej karty i potwierdzamy, że jest to morska podróż pełna świeżych ryb, owoców morza, soczystych mięs i sezonowych lokalnych składników. Jest smacznie, elegancko i momentami bardzo zaskakująco.

Restauracja Grand Blue znajduje się przy samym morzu w ponadczasowym hotelu Grand Sopot. Zjecie tu smaczny posiłek skomponowany z wysokiej jakości składników, który połączycie z dobrym szampanem. O symfonię smaków w tym eleganckim miejscu dba szef kuchni Tomasz Iwańca, który w swoich daniach łączy rodzinne tradycje z nowoczesnym podejściem.

Czym zaskoczy nas nowa jesienno-zimowa karta w restauracji Grand Blue?

Znajdziecie w niej m.in. zimne przystawki, takie jak seriola crudo z żurawiną oraz kaszubskim kawiorem czy sztuczki z cielęciny na biało w towarzystwie tuńczyka, kartuskiego ogórka, spiruliny i zielonych warzyw.  Do zimnych przystawek zaproponowano nam szampana G.H. Umm Grand Cordon. Na przystawkę ciepłą podano przegrzebki z kasztanami otoczone czerwoną kapustą, topinamburem, ziemniakami i chorizo. Uzupełnieniem był szampan G.H.Mumm Grand Cordon Rose.

Miłośnicy rozgrzewających zup o nieoczywistych smakach docenią krem z kiszonej kapusty z soczewicą, suszonymi pomidorami oraz żabim udkiem. Na większy apetyt polecamy stek z marlina błękitnego ze szpinakiem, ziemniakami i morskimi szparagami. Do zupy i steka zaproponowano Perrier-Jouet Grand Brut. W menu znajdziecie również filet z barramundi, który uzupełniają: fasola, vongole, jabłko i cząber. W jesiennym menu nie zabrakło oczywiście dziczyzny, w tym najbardziej luksusowym wydaniu. Szef kuchni proponuje polędwicę z jelenia w otoczeniu pigwy i borowików stepowych. Do ostatnich dwóch dań dobrano nam kieliszek G.H.Mumm Grand Cordon.

Wisienką, albo raczej „marchewką” na torcie był deser. W tym przypadku marchewkowa kremówka z orzechami w towarzystwie cukinii, pistacji oraz cytryny. To nieoczywiste połączenie skradło nasze serca. I z czystym sumieniem możemy ten deser zarekomendować. Polecono nam dobrać do niego lampkę G.H. Mumm Ice Xtra.

Jesienną kartę hotelu Grand Blue docenią miłośnicy ryb, owoców morza i aromatycznych mięs, którzy lubią tradycję, ale nie boją się nowych, nieoczywistych połączeń. Pełna karta dostępna jest tutaj. Życzymy smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo