Facebook Instagram Spotify

Kobiety – chociaż oczywiście nie wszystkie – kochają kwiaty. Przyjęło się, że kwiecisty bukiet to jeden z najbardziej uniwersalnych upominków na Dzień Kobiet. Niegdyś królowały goździki. Dzisiaj prym wiodą tulipany oraz rozłożyste bukiety, jakby zerwane prosto z łąki. Odwiedziliśmy pomorskie kwiaciarnie i zapytaliśmy florystów, jakie kwiaty proponują na Dzień Kobiet. 

W poszukiwaniu nietuzinkowych bukietów, nasze kroki skierowaliśmy do kilku kwiaciarni w: Gdańsku, Gdyni i okolicach. Floryści z którymi rozmawialiśmy to prawdziwi pasjonaci, których życie kręci się wokół kwiatów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą: Prosta FormaPo Prostu KwiatyKwiaciarni ZłocieńPracowni Florystycznej Narcyz oraz Hello Flowers.

Tulipany – dla żony, siostry, babci i mamy

Tulipany to kwiaty uniwersalne, które można wręczyć zarówno partnerce, jak i ukochanej babci. Mają całą gamę możliwości kolorystycznych i pięknie prezentują się w wazonie.

– To kwiaty wiosenne, które w przeciwieństwie np. do róż mają w tym okresie bardzo atrakcyjną cenę. Są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Tulipany są wyjątkowo lubiane przez Polki. A, że Dzień Kobiet to święto, w którym do obdarowania mamy często nie jedną, ale kilka wyjątkowych pań, przygotowaliśmy atrakcyjne cenowo tulipanowe pakiety – mówi Maciej Jarocki z kwiaciarni w Gdańsku Po Prostu Kwiaty.

Fot. materiały Po Prostu Kwiaty

Tulipanowe bukiety można zamawiać zarówno w samej kwiaciarni Po Prostu Kwiaty, jak i z dostawą do domu. Zachęcamy jednak, aby zamówienia składać wcześniej, np. telefonicznie. Unikniemy w ten sposób kolejek, które na pewno będą tworzyć się ósmego marca.

Piękne tulipanowe bukiety znajdziemy również w trójmiejskiej kwiaciarni Hello Flowers. Nam najbardziej spodobały się kompozycje z różowych i fioletowych tulipanów. Całość jest zapakowana w estetyczny papier ozdobny. Kwiaty na Dzień Kobiet w Hello Flowers możemy zamawiać za pośrednictwem sklepu internetowego z darmową dostawą.

Fot. materiały Hello Flowers

Nonszalanckie bukiety dla ukochanej kobiety z kwiaciarni w Gdańsku

Nonszalancja to ważne słowo w tegorocznych trendach florystycznych. Takie bukiety są zrobione z mistrzowską precyzją, ale sprawiają wrażenie, jakby były zerwane prosto z łąki, trochę od niechcenia. Ten perfekcyjny nieład artystyczny przypadł nam do gustu, a floryści prześcigają się w coraz piękniejszych kompozycjach. Możliwości jest wiele, bowiem zestawiać ze sobą można niemal wszystkie kwiaty, zarówno świeże, jak i suszone. Trzeba przyznać, że takie bukiety robią wrażenie.

– Osobiście polecam lekkie, naturalne bukiety, pełne wiosennych kwiatów: tulipanów, hiacyntów, ciemierników, margerytek czy traw. Najpiękniejsze w moim odczuciu są bukiety nonszalanckie, o nierównomiernych kształtach. Taki kierunek obraliśmy już wiele lat temu. Poszliśmy wówczas w ekologiczny styl, w naszych dekoracjach nie używamy plastikowych wstążek i sztucznych opakowań. Lubimy natomiast użyć sznurka i papieru z recyclingu – mówi Ewa Malepszy z Pracowni Florystycznej Narcyz.

Fot. materiały Narcyz

Piękne propozycje w nonszalanckim stylu oferuje również kwiaciarnia w Gdańsku – Złocień. Na Dzień Kobiet będą to przede wszystkim kompozycje, w których nie zabraknie żywych kolorów.

– Mamy dość szarości, zimy i siedzenia w domach. Potrzebujemy radości, a co za tym idzie – kolorów. Dlatego proponujemy radosne bukiety o intensywnych, wiosennych barwach. Aby każda kobieta, która zostanie nimi obdarowana poczuła wiosnę i radość w sercu – mówi Jolanta Łabędzka, właścicielka kwiaciarni Złocień.

Fot. materiały Złocień

Dobrym kierunkiem na Dzień Kobiet jest również kwiaciarnia Prosta Forma, gdzie florystki przygotują dla nas piękne i rozłożyste bukiety z takich kwiatów, jakie najbardziej lubimy. Podczas naszej wizyty mieliśmy okazję sfotografować kompozycje w wibrujących, pomarańczowych odcieniach – idealnych na wiosnę. Oferta kwiaciarni jest bardzo szeroka, a na korzyść przemawia również ilość punktów Prostej Formy w całym Trójmieście i okolicach. Bukiety na Dzień Kobiet, kwiaciarnia oferuje w takich miejscach jak: Gdańsk, Gdynia, Pruszcz Gdański i Straszyn. Tutaj można zobaczyć wszystkie lokalizacje.

Kwiaciarnia Prosta Forma Fot. Łukasz Unterschuetz

Kwiaty w pudełkach i kompozycje w szkle

Jeżeli klasyczny bukiet to dla nas za mało, postawmy na kwiaty w pudełkach. Takie „bukiety” są droższe, ale zachowają swoją formę na dłużej. Są eleganckie i z pewnością zadowolą te panie, które cenią nowoczesne rozwiązania w stylu glamour. Zachwycające kwiaty w pudełkach oferuje trójmiejska kwiaciarnia Hello Flowers. W ofercie kwiatowych boxów znajdziemy zarówno nonszalanckie bukiety i tulipany, o których pisaliśmy wyżej, jak i klasyczne czerwone róże, ułożone w kształt serca. Są również nietypowe propozycje, jak np. kwiaty w pudełku z szufladką, w której można ukryć cenne skarby (coś słodkiego albo biżuterię). Właściciele Hello Flowers dbają o detale, więc każdy element jest tutaj dokładnie przemyślany.

Fot. materiały Hello Flowers

Kolorowe, wiosenne boxy oraz kompozycje w szkle z naturalnymi dodatkami oferuje również kwiaciarnia Złocień.

Fot. materiały Złocień

Goździki – tradycja czy już przeżytek?

Za czasów PRL-u kobietom z okazji ich święta wręczano przede wszystkim goździki oraz rajstopy. Upominki w takiej formie nie przetrwały próby czasu, ale goździki wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem na Dzień Kobiet.

– Każdego roku przychodzą do nas panowie, którzy pytają o goździki. A niektórzy klienci zastanawiają się, czy do takiego bukietu można dokupić również rajstopy (śmiech). Oczywiście, że mamy goździki, jako samodzielne bukiety, ale również w szerszych kompozycjach kwiatowych – mówi Joanna Głowacka, manager kwiaciarni Prosta Forma.

Kwiaciarnia Prosta Forma Fot. Łukasz Unterschuetz

Ciekawe kompozycje kwiatowe z goździkami w tle oferuje również kwiaciarnia Po Prostu Kwiaty. W specjalnej „mitycznej” ofercie na Dzień Kobiet, floryści przygotowali kilka propozycji bukietów, m.in. Persefonę, czyli drobny bukiet dla dziewicy i władczyni podziemnego świata (anemon, goździk, alstromeria) oraz Artemidę dla bogini dzikiej przyrody i symbolu niezależnego ducha (gerbera, leukospermum, goździk, róża).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo