Facebook Instagram Spotify

Pomorskie poleca się na wakacje. To kraina morzem i jeziorami płynąca. Warto tu przyjechać, aby odpocząć albo wręcz przeciwnie – doświadczyć pełnego kultury i rozrywki miejskiego życia. A sierpień obfituje w ciekawe wydarzenia. Oto 12 sierpniowych wydarzeń w Pomorskim, których nie możesz przegapić.

Przez cały sierpień w Archikatedrze Oliwskiej posłuchasz koncertów organowych w ramach 66. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Oliwie. Recitale organowe odbywają się we wtorki i w piątki o godz. 20:00.

W dniach 3-9 sierpnia na letnim stadionie Energa w Gdańsku Brzeźnie odbędzie się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski w beach soccera. To świetna okazja, aby spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu przy samym morzu i kibicować w tej sportowej rywalizacji.

Z kolei w dniach 11-13 sierpnia prawdziwa gratka dla miłośników historii. Każdego roku o tej porze, w Gniewie odbywa się Bitwa Dwóch Wazów – Vivat Vasa!, znana również jako Bitwa pod Gniewem. To rekonstrukcja walk pomiędzy siłami Rzeczpospolitej i Szwecji, które miały miejsce w 1626 roku. Najciekawsze historyczne wydarzenie w Pomorskim!

Sierpniowe wydarzenia w Pomorskim – Dożynki rybne w Ustce

Od 12 do 15 sierpnia Ustka będzie obchodzić prawdziwe święto. Dożynki rybne to jedna z najważniejszych sierpniowych wydarzeń w Pomorskim. Zaplanowano wiele atrakcji na promenadzie i w porcie, ale będzie też Fishparada ulicą Marynarki Polskiej z rybakami przebranymi w historyczne stroje na czele. Nie zabraknie wieczornych koncertów oraz jarmarku, gdzie kupisz rybne produkty oraz dzieła lokalnych rzemieślników.

Przez całe wakacje trwa Sopot Molo Festiwal, czyli cykl ośmiu koncertów młodych polskich artystów, którzy prezentują swoją twórczość w sopockiej muszli koncertowej przy słynnym deptaku molo. Sierpniowe koncerty zaplanowane są na: 11 sierpnia (Damian Ukeje), 14 sierpnia (Wróblewski & Kulpa) oraz 27 sierpnia (Heima). Uzupełnieniem koncertów jest zaproszenie do wspólnej morskiej kąpieli o wschodzie słońca następnego dnia.

W dniach 14-26 sierpnia zapraszamy na XXV Festiwal carillonowy w Gdańsku w ramach sierpniowych wydarzeń w Pomorskim. W piątki o godz. 20:30 koncerty będą wybrzmiewać z kościoła św. Katarzyny w Gdańsku i zakończą się pokazem Fontanny Heweliusza z muzyką na żywo. W soboty o godz. 12:05 koncerty wybrzmią z wieży Ratusza Głównego Miasta.

W dniach 17-20 sierpnia warto wziąć udział w Literackim Sopocie. W tym roku motywem tematycznym będzie kultura i literatura niemiecka. Będzie to okazja nie tylko do spotkania z książką, ale również z zaproszonymi gośćmi, dla których literatura ma szczególne znaczenie. Wydarzenie w Pomorskim dla koneserów literatury.

Weekend 18-20 sierpnia upłynie w klimacie polskiej muzyki elektronicznej. Festiwal Wisłoujście to przygoda pełna muzyki, świateł i magicznych iluminacji. Wydarzenie odbywa się przy ujściu Martwej Wisły w otoczeniu murów historycznej fortyfikacji, co robi niesamowite wrażenie.

Od 20 do 22 sierpnia w Gdańsku odbędzie się Mozartiana. Festiwal poświęcony twórczości Mozarta to okazja, aby posłuchać słynnych kompozycji w różnych przestrzeniach – w bajkowej scenerii Parku Oliwskiego, a także w Dworze Artusa oraz Archikatedrze Oliwskiej.

Od 21 do 24 sierpnia duże wydarzenie muzyczne – Top of the Top Festival w Operze Leśnej w Sopocie. To czterodniowe święto, podczas którego zaprezentują się polscy topowi wykonawcy muzyczni w różnych odsłonach. W dniach od 21 do 27 sierpnia można przenieść się w czasie, aby zobaczyć jak wyglądała największa inwazja w historii. D-Day Hel to inscenizacje nawiązujące do operacji desantowej aliantów w Normandii z 1944 roku. Na pięć dni miasto Hel zamienia się w centrum działań wojennych z okresu II wojny światowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo