Facebook Instagram Spotify

Pomorskie to doskonały region na weekend. Jest tu wszystko, czego dusza zapragnie: morze, jeziora, łąki, lasy i bogactwo historyczne. Dzisiaj polecamy cztery kierunki na długi weekend – nadmorską Łebę, tajemniczy Słupsk, Kaszubski Park Krajobrazowy oraz pełne leśnych skarbów Bory Tucholskie. Podpowiadamy również, gdzie dobrze zjeść i w jakich hotelach się zatrzymać na długi weekend w regionie pomorskim.

Kierunek Łeba, czyli wycieczka nad morze na długi weekend

Z czego słynie Łeba? Przede wszystkim z ruchomych wydm, nazywanych czasami polską Saharą. Są zlokalizowane na terenie Słowińskiego Parku Narodowego między morzem, a jeziorem Łebsko. Łeba to również morze, strzeżone kąpieliska, piaszczyste plaże, latarnie morskie, rejsy turystyczne oraz duża atrakcja dla rodzin z dziećmi – największy w Polsce Park Dinozaurów w skali 1:1.

Jeżeli lubicie noclegi w nietuzinkowych miejscach, polecamy zatrzymać się w luksusowym hotelu zlokalizowanym nad samym morzem – Zamku Łeba. Ten tajemniczy obiekt to zrewitalizowany przedwojenny kurort z 1907 roku. W środku znajduje się 40 pokoi z widokiem na morze, park lub dziedziniec, a także romantyczny apartament w wieży. W Zamku Łeba zrelaksujesz się podczas zabiegów SPA, zjesz w restauracji Neptun, która serwuje kuchnię polską oraz… zorganizujesz zaręczyny na plaży.

A może Słupsk? Miasto, które skrywa wiele tajemnic na długi weekend

Dlaczego warto odwiedzić Słupsk? Chociażby dla Baszty Czarownic, czyli miejsca owianego tajemnicą i… czarami. Obiekt pochodzi z początków XV wieku i niegdyś funkcjonował jako wieża obronna. Część baszty pełniła funkcje więzienia, gdzie trzymano w zamknięciu kobiety posądzane o czary. Jedną ze skazanych była Trina, której interesy szły tak dobrze, że posądzono ją o zaprzedanie duszy diabłu. Dzisiaj w baszcie znajduje się Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej. Ale to oczywiście nie wszystko. W Słupsku warto również zobaczyć np. najstarszy zachowany budynek przemysłowy w Polsce – Młyn Zamkowy, zjeść pizzę w „Poranku”, czyli najstarszej pizzerii założonej w Polsce (1974 r.) oraz wysłuchać hejnału granego z wieży słupskiego ratusza o godz. 12:00.

Na obiad lub kolację zapraszamy do restauracji Dym na Wodzie. Zjecie tam pyszne dania regionalne kuchni kaszubskiej, świeże ryby bałtyckie oraz mięso prosto z Kaszub. Co ciekawe, nazwa restauracji pochodzi od szlagieru „Smoke on the water’ zespołu Deep Purple.

Jedziemy do krainy jezior i lasów, czyli do Borów Tucholskich na długi weekend

Bory Tucholskie oczarowują bogactwem przyrody. Teren Parku Narodowego to jeden z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce. Przez Bory Tucholskie przepływają rzeki: Brda oraz Wda. Jest to również kraina pełna głębokich jezior. Z pewnością jest tu czym oddychać i można zregenerować organizm podczas długich spacerów. W Parku Narodowym Bory Tucholskie czeka tak wiele naturalnych „atrakcji”, że nie sposób zobaczyć wszystkich w ciągu jednego dnia. Dlatego warto się tu zatrzymać na dłużej.

Odwiedzając Bory Tucholskie rekomendujemy zatrzymać się w Notera Hotel SPA nad jeziorem Charzykowskim. Znajdziecie tu dobrze wyposażone SPA oraz restaurację Las i Woda, serwującą tradycyjne smaki Borów Tucholskich w nowoczesnym wydaniu.

Notera Hotel SPA Wczasowa 1, 89-606 Charzykowy, Polska https://hotelnotera.pl/ hotel@hotelnotera.pl +48 512 795 025

Odwiedzamy Kaszubski Park Krajobrazowy

Polecamy odwiedzić obszar Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. To kraina jezior i pagórków, raj dla miłośników naturalnych krajobrazów. Możecie zwiedzać park pieszo albo na rowerze, zatrzymując się przy jednym z wielu punktów widokowych i… podziwiać.

Niedaleko Kaszubskiego Parku Krajobrazowego znajduje się Pałac Łebunia, gdzie można zatrzymać się na długi weekend. Ten ponad 150-letni pałac w sercu Kaszub oferuje relaks w strefie SPA, odpoczynek w kompleksie pałacowo-parkowym i tradycyjne kaszubskie smaki w pałacowej restauracji.

Restauracja Bluszczowa 36 Pomorska 36, Łebunia, Polska https://palac-lebunia.pl restauracja@palac-lebunia.pl + 48 697 090 090

Warto również skorzystać z oferty hotelu Leśny Dwór w Sulęczynie, położonym nad malowniczym jeziorem Węgorzyno. Hotel znajduje się w obiekcie o bogatej historii, sięgającej 1707 roku. Sulęczyno to bajeczna miejscowość, w której zregenerujecie swoją życiową energię. W Leśnym Dworze znajduje się basen oraz restauracja biôłi trus, serwująca tradycyjną kuchnię polską z wykorzystaniem regionalnych kaszubskich produktów.

Leśny Dwór Stefana Żeromskiego 15, 83-320 Sulęczyno, Polska https://lesnydwor.pl recepcja@lesnydwor.pl +48 691 992 588

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo