Facebook Instagram Spotify

Leczenie zębów przeprowadzane jest w nich z użyciem nowoczesnego sprzętu i równie ważna, jak jego efekty, jest dbałość o komfort pacjenta, także tego z zagranicy. Wizyta w dobrej klinice stomatologicznej coraz częściej przypomina tę w salonie SPA – specjaliści z całej mocy starają się zapewnić pacjentowi nie tylko najwyższej jakości usługi, ale również dbają o jego komfort. Co więcej, wykorzystywane w klinikach nowe technologie sprawiają, że większość zabiegów jest całkowicie bezbolesna, dlatego odwiedza się je bez stresu i ze świadomością, że stomatolog dobierze optymalne metody leczenia. Wysokie standardy obsługi, wystrój jak w gabinetach SPA, znieczulenie podawane bez użycia strzykawki – to dodatkowe czynniki, które dowodzą, że w pomorskich klinikach stomatologicznych dba się o każdy szczegół, przyciągając tym samym pacjentów z całego kraju, jak i za zagranicy. Które pomorskie kliniki stomatologiczne są szczególnie godne polecenia?

Oto subiektywny wybór Zatoki Piękna pięciu wartych uwagi klinik stomatologicznych w pomorskim, gdzie z pewnością dba się o wysokie standardy usług i komfort pacjenta.

Europejskie Centrum Implantologii i Estetyki VIVADENTAL w Gdańsku

Gdańska klinika VIVADENTAL konkuruje z najlepszymi obiektami w Europie. Placówka może poszczycić się nie tylko dużą działalnością szkoleniową, badaniami naukowymi i wydzieloną jednostką Practiculum Implantologii, ale również holistycznym podejściem do pacjenta oraz bardzo nowoczesnym wyposażeniem. Jako jedna z klinik na całym świecie dysponuje stomatologicznym tomografem komputerowym, który pozwala wychwycić wszystkie zmiany chorobowe i bardzo dokładnie zaplanować leczenie implantologiczne. Komfort każdego pacjenta podnosi również skaner wewnątrzustny, którym zastąpiono tradycyjne wyciski. Siadając w fotelu stomatologicznym można być tu pewnym, że specjalista weźmie pod uwagę całościowy stan zdrowia oraz zbada (i wyleczy) nieprawidłowości w obrębie nie tylko zębów, ale i żuchwy czy szczęki.

Vivadental Gdańsk
Minerva Studio – stock.adobe.com

Noir Dental Clinic w Gdańsku

Leczenie stomatologiczne bez bólu i z dobrymi efektami? Gdańska klinika Noir Dental Clinic dr Ewy Chomik, specjalisty protetyki stomatologicznej, udowadnia, że wszystko jest możliwe. Protetykę traktuje się tu jako sztukę, stosując rozwiązania, które nie tylko zapewniają dobre efekty estetyczne, ale i przywracają właściwą funkcję żucia oraz mowy. Klinika bazuje przy tym na zaawansowanych technologiach i nowoczesnych procedurach, włączając w to cyfrowe projektowanie uśmiechu. W Noir Dental Clinic bardzo ważne jest podejście kompleksowe, dlatego dużą wagę przykłada się tu do kwestii medycznych, także w dziedzinie ortodoncji, czyli leczenia wad zgryzu i wad szczękowo-twarzowych. Klinika oferuje również endodoncję, podejmując się nawet leczenia trudno dostępnych i zakrzywionych kanałów oraz powtórnego leczenia kanałowego, prowadzonego wcześniej w innym gabinecie.

Noir Dental Clinic w Gdańsku

Artdent Beauty & Care Dentistry w Sopocie

Wysokim poziomem leczenia i obsługi pacjenta szczyci się także sopocka klinika Artdent Beauty & Care Dentistry, która jako jedyna na Pomorzu w swoim wyposażeniu ma mikroskop Carl Zeiss Opmi Pro Ergo. Urządzenie pozwala na przeprowadzenie dokładnej diagnostyki, a także uratować zęby, które w przeszłości byłoby trzeba usuwać. Profesjonalne leczenie trudnych przypadków ułatwia również system implantologiczny francuskiej firmy Global D. W Artdent Beauty & Care Dentistry ważne jest również indywidualne podejście do pacjenta, któremu proponowanych jest kilka dróg leczenia. Przed podjęciem decyzji może on skorzystać z cyfrowego projektowania uśmiechu Digital Smile Design, który pozwala sprawdzić, jak będzie wyglądał efekt końcowy zaplanowanych zabiegów. Dodatkowo, aby zwiększyć komfort pacjenta, podczas ich wykonywania może on oglądać ulubione filmy czy programy TV – pozwala na to zamontowany na suficie ekran.

pomorskie kliniki stomatologiczne - Artdent Beauty & Care Dentistry w Sopocie
www.gleb.in.ua-stock.adobe.com

Centrum Zdrowego Uśmiechu Dentx w Wejherowie

Wśród pięciu najlepszych klinik nie mogło zabraknąć Centrum Zdrowego Uśmiechu Dentx w Wejherowie, w którym stomatologię połączono z medycyną estetyczną. Przyjazne wnętrze jest tu równie istotne, jak kompleksowość usług, którą osiągnięto tu m.in. przez włączenie do oferty mezoterapii, osocza bogatopłytkowego, zabiegów na bazie kwasu hialuronowego, botoksu oraz zabiegów przeprowadzanych laserem frakcyjnym CO2 Finexel. Dzięki tak zaprojektowanej ofercie w jednej klinice możliwe jest zarówno wyleczenie zębów, jak i redukcja uśmiechu dziąsłowego. Klinika dysponuje ponadto własną pracownią rentgenowską, mikroskopami firmy Zeiss, które umożliwiają lekarzowi pracę w dużym powiększeniu i możliwie precyzyjne wykonanie zabiegów, czy nową lampą Beyond do wybielania zębów.

pomorskie kliniki stomatologiczne - Centrum Zdrowego Uśmiechu Dentx w Wejherowie
rogerphoto – stock.adobe.com

Centrum Stomatologiczne Lux-Dent w Chojnicach

Kolejną alternatywą dla trójmiejskich gabinetów stomatologicznych jest klinika Lux-Dent w Chojnicach, w której zabiegi wykonywane są na możliwie najwyższym poziomie. Klinika oferuje przede wszystkim kompleksowe podejście do leczenia uzębienia, dlatego zatrudnia specjalistów z zakresu chirurgii, ortodoncji, periodontologii czy protetyki. Wśród zabiegów rutynowo wykonywanych w Lux-Dent jest nie tylko leczenie kanałowe, ale też plastyka tkanek, korekcja wad zgryzu, leczenie implantologiczne z wszczepami izraelskich firm PalTop i AlphaBio i amerykańskiego Zimmer Dental czy scaling. Placówka zajmuje się także protetyką, bazując na pracach wykonywanych przez laboratorium Wiligala Labor. O kompleksowym podejściu do pacjenta świadczy ponadto możliwość wykonania kompletnego zakresu zdjęć rentgenowskich i diagnostyki tomograficznej.

Centrum Stomatologiczne Lux-Dent w Chojnicach, pomorska klinika
Aleksandr Ivannikov-stock.adobe.com

Jak widać, pomorskie kliniki stomatologiczne do leczenia podchodzą holistycznie. Wiedzę i umiejętności łączy się z najnowszymi technologiami, jakich mogliby pozazdrościć nawet specjaliści z Europy Zachodniej. To zresztą powodów, dla którego lekarze z tutejszych klinik prowadzą nie tylko działalność leczniczą, ale i szkoleniową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo