Facebook Instagram Spotify

Najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmy oraz wybitni lekarze z różnymi wąskimi specjalizacjami – tym między innymi do skorzystania ze swoich usług zachęca klinika okulistyczna Blikpol Eye Clinic Sopot.

klinika okulistyczna Blikpol Eye Clinic Sopot

Historia kliniki Blikpol Sopot sięga lat 90. Już wtedy na trójmiejskim rynku działała firma Kardiotel świadcząca usługi medyczne, z której w 2008 roku wyodrębniono markę okulistyczną. Jak mówi manager kliniki Anna Adamczyk, po analizie rynku klinika Blikpol Sopot wybrała najnowocześniejszy sprzęt i sprawiła, że w województwie pomorskim pojawił się pierwszy laser femtosekundowy, podnosząc bezpieczeństwo zabiegów laserowej korekcji wzroku na najwyższy dostępny poziom.

laser femtosekundowy w klinice okulistycznej Blikpol Sopot

Pościg za innowacjami w Blikpol Sopot

Placówka Blikpol Sopot zaczęła od operacji zaćmy, co poprzedzone było budową bloku operacyjnego spełniającego wymogi NFZ. – Pod koniec 2008 roku na naszym bloku przy Jana z Kolna 16 w Sopocie-Wyścigach stanął także laser ekscimerowy do przeprowadzania zabiegów LASIK. Natomiast w roku 2011 doposażyliśmy nasz system laserowy w femtolaser, dzięki czemu jako jedyni w Polsce mogliśmy wykonywać zabiegi iLASIK systemem Abbott Medical Optics, jedyną metodą zaaprobowaną do korekcji wzroku żołnierzy amerykańskich i astronautów NASA – opowiada Anna Adamczyk, manager kliniki.

Z roku na rok, kiedy przybywało pacjentów zainteresowanych laserową korekcją wzroku, klinika przeniosła część usług do znanego Krzywego Domku i stworzyła Centrum Mikruchirurgii Oka KARDIOTEL-BLIKPOL. – Kolejnym krokiem był lifting marki w 2018, w wyniku czego powstał Blikpol Eye Clinic, nowe logo, zupełnie nowa strona internetowa i świeży styl przekazu. Na początku nasz zespół chirurgów zajmujących się laserową korekcją wzroku składał się z dwóch lekarzy. Obecnie jest ich pięciu i szkolimy kolejne osoby – dodaje Anna Adamczyk.

Jak przekonuje manager kliniki, wśród placówek medyczny na Pomorzu Blikpol Sopot  jest jedną z najprężniej rozwijających się firm okulistycznych. – Nieustannie pogłębiamy swoją wiedzę i wprowadzamy nowe usługi, m.in. jako jedyni wykonujemy zabiegi wszczepienia pierścieni śródrogówkowych INTACS w stożku rogówki – podkreśla. Jako że okulistyka XXI wieku opiera się na naszpikowanej nowoczesnymi technologiami aparaturze medycznej, Blikpol inwestuje w kolejne narzędzia diagnostyczne, współpracując przy tym z liderami na rynku. – Chcemy by nasi pacjenci mieli dostęp do jak największej liczby usług świadczonych na najwyższym światowym poziomie – zaznacza manager.

Potencjał na światową skalę

Specjaliści, a w obu placówkach jest ich łącznie 14, starają się pomóc pacjentom w każdym problemie, z jakim się tutaj zgłoszą. Dzięki temu nawet osoby z dużymi wadami wzroku mogą uniezależnić się od pomocy optycznych. Dotyczy to również pacjentów w sile wieku chorujących na zaćmę, którzy – jak zaznacza nasza rozmówczyni – dzięki zaawansowanym soczewkom wszczepianym podczas zabiegu mają szansę widzieć tak, jak jeszcze nigdy w życiu nie widzieli.

Naszymi głównymi nurtami rozwoju są zabiegi laserowej korekcji wzroku oraz chirurgia zaćmy i w tych dziedzinach na pewno możemy pochwalić się największymi osiągnięciami. Najbardziej spektakularne są zawsze korekcje dużych wad wzroku. Do tej pory największą wadę, jaką korygowaliśmy laserowo, to -16,5 dioptrii u młodej 21 letniej pacjentki, która po zabiegu mogła wkroczyć w dorosłe życie bez ciężaru niemożności funkcjonowania bez okularów – mówi Anna Adamczyk. Klinika Blikpol ma na koncie zatem wiele sukcesów, a same zabiegi okulistyczne, jakie przeprowadza, trwają zaledwie 10-20 minut, są bardzo mało inwazyjne i dają praktycznie natychmiastowe efekty.

Dostęp do innowacyjnych technik zabiegowych sprawia, że ofertą sopockiej kliniki interesują się także pacjenci spoza Polski. – Cała nasza kadra w Blikpol Eye Clinic z Sopotu posługuje się językiem angielskim, co daje nam możliwość obsługi pacjentów zagranicznych, bez ryzyka, że procedury medyczne przeprowadzane u pacjenta będą przez niego niezrozumiane bądź zbyt stresujące przez barierę językową. Podczas ostatniej dekady bardzo otworzyliśmy się na pacjentów zagranicznych. Podjęliśmy współpracę z touroperatorami, głównie z krajów skandynawskich – mówi Anna Adamczyk.

Większość pacjentów zagranicznych stanowi Polonia, za którą przybywają obywatele zamieszkiwanych przez nich krajów. – Najczęściej gościmy pacjentów ze Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szkocji, Holandii. Pojawiają się także Niemcy i Francuzi. Spoza Europy mieliśmy także pacjentów z Dubaju, Florydy i Toronto – wylicza Anna Adamczyk. Bez wątpienia wpływa na to też fakt, że obok wysokiej jakości świadczonych usług i dużego nacisku na jak najlepszą obsługę pacjenta, Blikpol jako rodzinna firma dba również o domową atmosferę.

Kontakt

BLIKPOL Sopot Oddział Centrum Medycznego „KARDIOTEL”

ul. Haffnera 6 – KRZYWY DOMEK, Sopot

tel.: + 48 58 500 46 46

e-mail: biuro@blikpol.pl

www.blikpol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo