Facebook Instagram Spotify

Już 21 sierpnia zapraszamy do Trójmiasta na najbardziej elitarne zawody żeglarskie w Polsce – Sopot Match Race 2019. Przez cztery dni, na wodach Zatoki Gdańskiej będą mierzyć się załogi żeglarskie światowej klasy. Dla uczestników strefy VIP przygotowano wiele atrakcji towarzyszących. 

Regaty Sopot Match Race to prawdziwe święto wiatru i wody, podczas którego nie zabraknie sportowej adrenaliny oraz spotkań ludzi biznesu, kultury i sztuki. Te wyjątkowe zawody można oglądać z sopockiego molo (za cenę biletu wstępu na deptak) albo z ekskluzywnej strefy VIP, dostępnej wyłącznie dla posiadaczy specjalnej opaski. Opaska w wersji rozszerzonej, poza nielimitowanym dostępem do prestiżowej strefy, zapewnia również: dwa noclegi ze śniadaniami w Hotelu Sheraton oraz liczne atrakcje towarzyszące.

W strefie VIP przygotowano m.in.: szampana G.H. Mumm, spotkanie z wizażystkami dr Ireny Eris oraz możliwość wypłynięcia katamaranami i motorówkami na wody Zatoki Gdańskiej. Chętni będą mogli obserwować regaty z perspektywy morza. Wieczorem natomiast odbędą się towarzyskie bankiety, w tym również beach party, podczas których renomowani szefowie kuchni przygotują dla gości wyjątkowe menu.

Formuła Sopot Match Race

Regaty Sopot Match Race są oparte na dynamicznej formule, dostarczającej wielu emocji. W każdym wyścigu rywalizują ze sobą dwa jachty, które muszą pokonać prostą i krótką trasę. Jachty płyną blisko siebie, starając się zająć pierwszą pozycję na mecie. Jacht atakujący próbuje wówczas wyprzedzić jacht prowadzący. Warto wspomnieć, że rozgrywka zaczyna się jeszcze przed rozpoczęciem wyścigu. Na 4 minuty przed sygnałem, jachty manewrują w taki sposób, aby zająć jak najlepszą pozycję startową, przeszkadzając przy tym drużynie przeciwnej, a nawet… próbując sprowokować ją do złamania któregoś z przepisów regatowych. Pierwsza runda polega na rozgrywkach „każdy z każdym”. Po niej następują ćwierćfinały, półfinały oraz wielki finał. Aby zawodnicy mieli równe szanse, każda drużyna żegluje na identycznym jachcie. Nie liczą się więc możliwości techniczne, ale doświadczenie, precyzja, umiejętności i współpraca zespołowa.

Regaty Sopot Match Race już od 16 lat przyciągają nad polskie morze śmietankę biznesu oraz wiele gwiazd światowego formatu. To prestiżowe wydarzenie dostarcza wielu sportowych emocji i jest doskonałą platformą wymiany biznesowych kontaktów. Regaty trwają do 24 sierpnia. Zakup opaski VIP jest możliwy na stronie organizatora: sopotmatchrace.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo