Facebook Instagram Spotify

Aktorski Klub Tenisowy zawitał w końcu do Gdańska! W towarzyskim turnieju tenisa ziemnego w odsłonie deblowej, organizowanym przez Novotel Gdańsk Marina w dniach 2-5 czerwca, wzięli udział aktorzy, artyści, sponsorzy turnieju, jak również zaproszeni goście – przedsiębiorcy i przyjaciele. To były trzy dni wypełnione słońcem, sportową rywalizacją i serdeczną rodzinną atmosferą.

W pierwszy weekend czerwca na kortach Hotelu Novotel Gdańsk Marina odbyła się oficjalna inauguracja rozgrywek tenisowych Aktorskiego Klubu Tenisowego. To już tradycja, że aktorzy i artyści wspólnie otwierają sezon.

Organizacja turnieju Novotel Gdańsk Marina VIP CUP 2022 już dawno chodziła nam po głowie. Rok temu udało się zaprosić na wizję lokalną zarząd Aktorskiego Klubu Tenisowego. Hotel, infrastruktura, położenie obiektu w Jelitkowie, nad samym morzem, a także korty tenisowe, którymi dysponuje nasz obiekt – okazały się na tyle atrakcyjne, że aktorzy zdecydowali się na inaugurację sezonu tenisowego właśnie w Gdańsku. W strukturę dna  marki NOVOTEL wpisane są dwie wartości: sport i rodzina. Tym bardziej cieszę się, że mieliśmy okazję i sposobność gościć u nas tak wspaniałą Sportową Rodzinę – mówi Emilia Gałdyn, wicedyrektor hotelu.

Aktorski Klub Tenisowy: z miłości do tenisa

Aktorski Klub Tenisowy tworzy niezwykle prężna grupa aktorów, dla których gra na korcie jest prawie tak ważna, jak gra w filmie czy na deskach teatru. W klubie spotykają się przedstawiciele starszego i młodszego pokolenia, których łączy pasja do tenisa ziemnego i aktywność fizyczna. Do klubu dołączają nowi artyści, którzy połykają bakcyla dzięki swoim starszym kolegom.

Aktorski Klub Tenisowy działa formalnie od 2008 roku. Prezesem jest Jan Englert, który zawsze był kapitanem naszej drużyny. Nie mamy na razie swojej siedziby, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce klub będzie miał stałe miejsce spotkań i kort do treningów  – cieszy się Tomasz Gęsikowski, wiceprezes AKT.

Turniej gwiazd: aktorzy, artyści i przedstawiciele biznesu

Wspaniałe poczucie humoru oraz zaciekła rywalizacja dopisywały wszystkim uczestnikom podczas zmagań na kortach. Nad całością wydarzenia czuwał Polski Związek Tenisa w osobie jej reprezentanta – Piotra Żurka, który wcielił się w rolę sędziego.

Wśród uczestników tenisowego turnieju Tenis VIP CUP mogliśmy zobaczyć m.in. Karola Strasburgera, Tomasza Gęsikowskiego, Pawła Deląga, Tomasza Stockingera, Piotra Miazgę, Henryka Sawkę, Jerzego Janowicza, Urszulę Dudziak. Poza znanymi postaciami ze świata show-biznesu w rywalizacji wzięli udział sponsorzy i partnerzy turnieju.

W piątek odbyły się mecze eliminacyjne w parach deblowych. W sobotę gry półfinałowe i wielki finał. Rozgrywki aktorów zbiegły się w czasie z walką Igi Świątek z Amerykanką Cori Gauff w finale Rolanda Garrosa. Uczestnicy gry nie mogli narzekać na brak emocji – zarówno na gdańskich kortach, jak też przed wielkim ekranem, gdy kibicowali polskiej tenisistce, która wygrała finałowy pojedynek. Sobota była więc wielkim świętem polskiego tenisa.

Uroczysta gala wręczenia nagród w Hotelu Novotel Gdańsk Marina była okazją do świętowania dużych i małych sukcesów. Zwycięzcą Turnieju Singlowego został Tomasz Gęsikowski, miejsce drugie zajął Tomasz Stockinger a trzecie Piotr Miazga. Zwycięzcy Turnieju Debla to duet: Waldemar Mnich i Wojciech Kossakowski. Drugie miejsce na podium przypadło w udziale Karolowi Strasburgerowi i Jerzemu Janowiczowi, a na trzecim uplasowali się: Tomasz Stockinger i Piotr Żurek.

Tenis VIP CUP: w zdrowym ciele – zdrowy duch

Poza zaciętą walką, w czasie turnieju nie zabrakło dobrej zabawy. Piątkowy wieczór uczestnicy imprezy spędzili w gościnnych progach Olivia Star. Do najwyższego biurowca w Trójmieście pojechali bibobusem, w którym w czasie podróży mogli pośpiewać i potańczyć. Wieczór rozpoczął się w Olivia Garden, gdzie goście mogli poczuć się jak w tropikach i doświadczyć kontaktu ze wspaniałą roślinnością, a zakończył koktajlem na 32. piętrze. Był czas na smaczne przekąski, pogawędki oraz pamiątkowe zdjęcia na tarasie widokowym.

Dopisała nie tylko pogoda, ale także humory. Mamy nadzieję na powtórkę turnieju Tenis VIP CUP za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo