Facebook Instagram Spotify

Festiwal Gdynia Design Days to świetna okazja, aby sprawdzić, jak mogłoby wyglądać nowoczesne miasto, gdyby do upiększenia jego przestrzeni zaangażować designerów.

Gdynia Design Days to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz ważnych, letnich wydarzeń w Trójmieście. I tak jak dla fanów muzyki świętem jest odbywający się w tym samym czasie w Gdyni festiwal Open’er, tak przez miłośników designu festiwal GDD traktowany jest jako jedna z najważniejszych branżowych imprez w Polsce. Nie oznacza to jednak, że wyłącznie projektanci znajdą tutaj coś dla siebie. Wręcz przeciwnie – program wystawienniczy Gdynia Design Days otwiera się na każdego z mieszkańców: zarówno eksperta, jak i laika. Kuratorzy przekonują, że to, co użyteczne, może swoim wyjątkowym wyglądem cieszyć każde oko.

Motyw przewodni Gdynia Design Day

Motywem przewodnim imprezy co roku jest przestrzeń miejska – przede wszystkim ulice, place, skwery i budynki w Gdyni. Program konstruowany jest tak, aby miasto stało się bohaterem imprezy. Wystawy, warsztaty i wydarzenia towarzyszące w jak największym stopniu mają dotyczyć refleksji nad otoczeniem, w którym żyjemy.

Ta wystawa to świetna okazja, aby w niewielkiej skali sprawdzić, jak mogłoby wyglądać nowoczesne miasto, gdyby do upiększenia jego przestrzeni zaangażować projektantów. Zresztą niewykluczone, że niektóre z zaprezentowanych prototypów kiedyś trafią na gdyńskie ulice czy pod strzechy mieszkańców.

Festiwal Gdynia Design Days odbywa się w pierwszej połowie lipca. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia