Facebook Instagram Spotify

– Chodzi o to, by nasi goście czuli się u nas jak w domu, wśród swoich – opowiada Mirosława Doring, właścicielka gospodarstwa agroturystycznego Dzika Chata. Jak mówi, tak czyni. Goście są tak zachwyceni Dziką Chatą, że nie chcą stąd wyjeżdżać.

Dzika Chata to… po prostu najprawdziwsza dzika chata stojąca majestatyczne w sercu Kaszub. Wykonana została ręcznie z bali, a nad całością czuwał Daniel Doring – gospodarz, pomysłodawca, z zawodu leśnik, a z natury człowiek – orkiestra.

Daniel Doring dom budował samodzielnie, bal po balu. Wszystko z myślą o własnej rodzinie. Chciał stworzyć coś wyjątkowego. Jednak żona namówiła go, by tak cudowny obiekt pokazywać innym i udostępniać gościom.

– Zaczęliśmy wynajmować dom letnikom i nie tylko. I to był szok. Zainteresowanie było ogromne – wspomina Mirosława Doring.

Co przyciąga turystów do kaszubskiej wsi Nowy Barkoczyn? Wyjątkowe jest tu wszystko – otaczające wieś lasy, pobliskie jezioro Barkocińskie i sama chata, która robi piorunujące wrażenie. Urządzona jest w stylu myśliwskim. Pełno tu trofeów zdobytych podczas polowań. Część z nich pełni nie tylko funkcje ozdobne, ale i użytkowe. Tak jest na przykład z klamkami czy z żyrandolem wykonanym z poroża dzika. – Mąż stworzył go samodzielnie – mówi Mirosława Doring.

W obiekcie znajdują się miejsca maksymalnie dla 12 osób. Przebywanie w Dzikiej Chacie to jak wizyta w bajkowym świecie. Na dzień dobry właściciele częstują własnymi nalewkami – z pigwy, czarnej porzeczki, maliny, jeżyny. A jeśli pani Mirosława na śniadanie przyniesie świeżo wypieczoną drożdżówkę, na obiad pieczonego dzika lub indyka, a pan Daniel podczas kolacji poczęstuje samodzielnie wędzonymi rybami, to tak, jakby tej bajki wcale nie chciało się opuszczać.

Na terenie obiektu znajduje się plac zabaw dla dzieci oraz sucha sauna zrobiona z czerwonej cegły oraz drewna.

W okolicy nie brakuje malowniczych tras na spacery  i wycieczki rowerowe. Zimą organizowane są kuligi jak za dawnych lat.

Atrakcje w pobliżu to Wdzydzki Park Krajobrazowy, szczyt Wieżyca z wieżą widokową, Dom do góry nogami w Szymbarku, Muzeum Kaszubskiej Ceramiki Neclów w Chmielnie czy skansen we Wdzydzach Kiszewskich.

– Wieczorem palimy ognisko, rzucamy wianki na jezioro. Chcemy, by było u nas swojsko, rodzinnie. By goście czuli się swobodnie, by odpoczywali. Cieszymy się, że możemy innym dawać siebie, że możemy dzielić się naszą radością codziennego życia – dodaje Mirosława Doring.

Kontakt

Agroturystyka Dzika Chata

Nowy Barkoczyn 87,  Nowa Karczma

tel. +48 58 688 20 94, +48 660 475 746

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia