Facebook Instagram Spotify

– Kashubian Lodge & spa to połączenie długoletniego doświadczenia w hotelarstwie z ideą rodzinnego biznesu. To zbliżenie do idei slow life. Filozofią działania jest dzielenie się tą ideą i tym miejscem z osobami, które poszukują pewnego dystansu doprawionego odrobiną luksusu. Chcemy być postrzegani przez naszych gości jako obiekt bardziej wyjątkowy od typowych, choćby pięciogwiazdkowych hoteli – mówią właściciele Kashubian Lodge & Spa pod Przywidzem.

Kashubian Lodge & Spa to miejsce na idealny wypoczynek w niebanalnym otoczeniu. Z jednej strony nieskalana, kaszubska przyroda i powietrze, które zachwyca czystością. W ciepłe dni nieodłączną częścią Kashubian jest duży ogród i łąka prowadząca aż do jeziora Połęczyńskiego. Jego długość to prawie 2 km. Z drugiej strony Kashubian to siedlisko, które sprosta wymaganiom najbardziej wybrednych gości.

– Każdy element w domu od dachówek przez kręcone schody i wygląd elewacji to w zasadzie własne projekty bez udziału architekta.  Dom i jego zewnętrzny klimat powstał 18 lat temu i jest wyrazem fascynacji Toskanią i Prowansją. Jednocześnie zachowuje typowe dla Kaszub elementy konstrukcji dachu. Dom ma duże przeszklenia, które zapraszają roztaczający się za oknem pejzaż do domu. Z każdego miejsca domu można wyjść do ogrodu. Przy sprzyjającej pogodzie życie właściwie toczy się na zewnątrz – opowiada Ryszard Rutkowski, gospodarz Kashubian Lodge & Spa.

Pierwotnie siedlisko było domem mieszkalnym. Z czasem właściciele zaczęli je jednak rozbudowywać. Dziś to cztery apartamenty (w tym dwa większe zaaranżowane pod kątem rodzinnym), salon z częścią wypoczynkową, kominkiem, duża jadalnia, część SPA z basenem oraz okazały taras, z którego roztacza się widok na malowniczą okolicę.

– Nasz basen i strefa SPA są urządzone w klimacie domu: ciepłe kolory, dużo naturalnego kamienia, stylizowana armatura. Wnętrze dodatkowo ociepla i ożywia duża ilość tkanin i naturalne rośliny. Na ofertę SPA składa się dostęp do ciepłego, dużego basenu z pięknym widokiem oraz przestronnej sauny z panoramicznym oknem i widokiem na bukowy lasek. Piec w saunie umożliwia używanie jej zarówno w trybie suchej fińskiej sauny jak i parowej. Panuje tam nieco mistyczny nastrój, który wprowadzają orientalne dodatki przywiezione z Indii i Arabii Saudyjskiej. Można się tutaj oddać relaksowi przy świecach, zapachu kadzideł, kojącej muzyce oraz delikatnym szumie wody, co osiągnięto dzięki zastosowaniu przelewowej niecki. Z basenu oraz sauny roztacza się wspaniały widok, imponujący w zasadzie o każdej porze roku. Można się poczuć jak w bajce – dodaje Ryszard Rutkowski.

Kashubian Lodge & Spa to kompleksowa oferta wypoczynkowa dla całych rodzin, grup przyjaciół, par czy osób, które odpoczynku szukają w pojedynkę. O smaczne jadło dbają gospodarze. Jak mówią, podstawą ich kuchni są warzywa i zioła – te z własnego ogródka i od przyjaciół, którzy w sąsiedztwie prowadzą ekologiczne uprawy. Można zjeść tu bigos i pierogi, ale i kwiaty cukinii nadziewane ricottą lub ravioli z łososiem czy szpinakiem. – Podajmy w zależności od wymagań chwili: wykwintnie lub ze swoistą domową prostotą. Zawsze ze smakiem i sercem.  Gotujemy sami, jak dla siebie – mówią właściciele.

W okolicy nie brakuje atrakcji dla spragnionych aktywności na świeżym powietrzu. Teren obiektu graniczy z niebieskim szlakiem rowerowym Trzech Jezior, który łączy się z ponad 130 km tras rowerowych w gminie Przywidz. W pobliżu znajduje się Kaszubski Park Krajobrazowy. Zimą z trzech stron obiekt otaczają kaszubskie kompleksy narciarskie (Przywidz, Wieżyca, Trzepowo), do których dojedziemy w 20 minut.

Jest to więc miejsce idealne zarówno do leniuchowania, jak i do aktywnego spędzania czasu.

Kashubian Lodge & Spa Letnia 16, 83-047 Częstocin, Polska https://www.kashubian.com.pl info@kashubian.com.pl +48 606 790 411

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo