Facebook Instagram Spotify

Nowy festiwal na mapie Trójmiasta. Jeżeli kochasz kino i dobre jedzenie – rezerwuj dni od 5 do 7 kwietnia i przyjedź do Gdyni.

To dobry plan na początek kwietnia. Wydarzenie, w którym przenikają się dwa światy. Romans kina i dobrego jedzenia. Będzie więc można smakować życie wszystkimi zmysłami. Wydarzenie odbędzie się w tkance miejskiej Gdyni w kilku lokalizacjach.

To będzie wyjątkowa mieszanka doskonałego kina z mnogością doznań kulinarnych. Serdecznie zapraszam na zgotowany z miłości do najlepszych smaków festiwal K5 Food Story – mówi Kamil Sadkowski, współorganizator festiwalu z Akademii Kulinarnej K5.  

Festiwal rozpocznie się przedpremierową projekcją francuskiego filmu „Bulion i Inne Namiętności” z Juliette Binoche w roli głównej, który zdobył Złotą Palmę w Cannes za najlepszą reżyserię. A to dopiero początek. W następnych dniach przeniesiemy się do świata dokumentów kulinarnych, m.in. poznamy najmłodszego kucharza świata Chef’a Flynn’a oraz zrozumiemy, na czym polega wyjątkowa metoda produkcji gruzińskiego wina. Zajrzymy również do aromatycznego świata kuchni Basków. Projekcje większości filmów będą poprzedzone poczęstunkiem przygotowanym przez gdyńskie restauracje. Apetycznie!

Nie zabraknie również atrakcji towarzyszących – dla dzieci i dorosłych. Będą warsztaty kulinarne dla najmłodszych, nawiązujących do projekcji filmu familijnego „Jajko czy kura?” prowadzone przez Akademię Kulinarną K5, śniadanie w duchu filmowym w restauracji Vinegre oraz elegancka kolacja filmowa w restauracji „Biały Królik”. Co więcej, miłośnicy książek – zarówno tych filmowych, jak i kulinarnych będą mogli zanurzyć się w specjalnej księgarni. Nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. 

Pełen program festiwalu oraz informacja o biletach są dostępne na stronie Akademii Kulinarnej K5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo