Facebook Instagram Spotify

Nie ma co ukrywać, iż zakupy stały się częścią codziennego życia, chcemy kosztować, dobrze wyglądać, a do tego wyjątkowo się czuć. Podają to nam na tacy trójmiejskie centra handlowe kusząc nas coraz to nowymi produktami i ekskluzywnymi markami. I jak tu nie ulec! W końcu jak mawiał Tammy Faye Bakker – „zakupy są tańsze niż psychiatra”.

Zakupowy maraton w Trójmieście rozpocząć można w Gdańsku od Centrum Handlowego (CH) Madison, znajdującym się nieopodal dworca kolejowego Gdańsk Główny. Tuż obok zajrzeć warto do markowych perfumerii, sklepów odzieżowych czy spożywczych w City Forum. Z kolei w Gdańsku-Wrzeszczu znajduje się Galeria Bałtycka, która na swoich 3 poziomach dumnie prezentuje 200 sklepów, 15 restauracji i kawiarni zachęcając do zakupowego szaleństwa. Jeśli jednak lista zakupów nadal będzie niekompletna, pobliskie CH Manhattan idealnie ją uzupełni. Natomiast w poszukiwaniu promocji i dużych obniżek warto zajechać do Fashion House Outlet wchodzącego w skład Morskiego Parku Handlowego. Standardowa oferta cenowa tamtejszego outletu to możliwość zakupu znanych marek nawet do 70 % taniej.

Warto także wybrać się do Gdyni. „Brzuchem” gdyńskiego shoppingu jest hala targowa – tu w kilkuset stoiskach można zaopatrzyć się w lokalne ale i egzotyczne specjały: owoce, warzywa, ryby, mięso, nabiał, grzyby czy kwiaty. Tu można kupić świeże ryby z nocnego połowu, jaja kur z gospodarstw na pobliskich Kaszubach czy warzywa i owoce wprost od ogrodników. Nawet w najtrudniejszych czasach niedostatków zaopatrzeniowych w socjalistycznej gospodarce Polski, tutaj można było kupić wszystko – głównie dzięki prywatnemu importowi gdyńskich marynarzy. Dziś kupcy hali mają swobodny i szeroki dostęp do źródeł zaopatrzenia, ale też wielką konkurencję sieci handlowych.

Znajdująca się nieopodal ul. Świętojańska, to główny i ulubiony pasaż handlowy gdynian, który zmienia się tak jak zmienia się miasto. Z „parterowego domu towarowego”, który nie miał konkurencji przez dziesiątki lat, Świętojańska przekształciła się w ostatnim czasie w bardzo ciekawy „szlak kulinarny”. Sklepów jest tu dziś mniej niż kiedyś to eleganckie butiki i perfumerie, ale niejako w zamian pojawiło się kilkadziesiąt restauracji, pizzerii, naleśnikarni, kawiarni, cukierni, tawern, pubów – oferujących fast i slow food’s, dla gości o różnych upodobaniach i zasobności portfela. Ich stylowe, ciekawie zaprojektowane wnętrza dodatkowo zachęcają do odwiedzin. Ale i w bocznych uliczkach Świętojańskiej można trafić na sympatyczne lokale z apetycznym, nierzadko egzotycznym menu. Warto ich poszukać dokonując osobistych odkryć.

Centrum Handlowe BATORY przy ul. 10 lutego – noszące dumne imię jednego z królów Polski zwraca uwagę niebanalną architekturą, przywodzącą na myśl kadłub potężnego statku, cumującego przy kei – nie przypadkiem, gdyż BATORY to także nazwa polskiego transatlantyka, który niegdyś pływał na trasie Gdynia – Nowy Jork.

Od osiemnastu lat w jednej z najpiękniejszych i najekskluzywniejszych dzielnic Gdyni – w Orłowie funkcjonuje jedna z najelegantszych galerii handlowych w Polsce o nazwie KLIF. Galeria wyróżnia się luksusem marek znanych polskich i zagranicznych projektantów . Centrum to ma wyjątkowy, kameralny klimat, a jego nazwa kojarzy się z nieodległym od niego, malowniczym nadmorskim urwiskiem – częścią rezerwatu przyrody. Zarówno to urwisko jak i galeria mają magnetyczną moc przyciągania gdynian i gości Miasta.

Na trasie zakupowej Gdyni znajduje się również nowouruchomione centrum handlowe Riwiera, które jest obecnie największym tego typu kompleksem Polski północnej. Zachwyca ono nie tylko liczbą markowych sklepów ale również nowoczesną i odważną architekturą. Pośród licznych obiektów ciekawostką jest The Coffee Factory – kawiarnia w stylu skandynawskim, w której fabryczna surowość miesza się z ciepłymi i przytulnymi akcentami. Idealne miejsce na tradycyjną fika po intensywnym zakupowym maratonie.

W trakcie zakupów warto zwrócić uwagę na produkty ekskluzywnych polskich marek, jak również wykorzystujące unikalne zasoby regionu. Na szczególną uwagę zasługuje biżuteria z bursztynem, która zaskakuje nowoczesną formą i designem. Mężczyznom polecamy wyszukane tradycyjne alkohole. Gdańsk słynie z ziołowo – korzennego Goldwassera czy jałowcówki zwanej Machandlem.

Niezależnie więc od tego, czy zdecydujemy się na produkty lokalne czy globalne, Trójmiasto jest rajem dla każdego miłośnika zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo