Facebook Instagram Spotify

Jeżeli lubisz pławić się w luksusie – wybierz się na basen z kategorii premium. W województwie pomorskim mamy kilka sprawdzonych basenów, które można określić mianem luksusowych. Wszystkie w bardzo dobrych hotelach, gdzie poza kąpielami warto zatrzymać się na dłuższy wypoczynek. Podpowiadamy również, na które pomorskie baseny można zabrać małe dzieci, a które są przeznaczone wyłącznie dla dorosłych.

Pływanie to aktywność, która korzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeżeli będziemy pływać regularnie, poprawimy również naszą sylwetkę. Same plusy! Pozostaje pytanie – które miejsce wybrać? Oto pomorskie hotele, oferujące baseny w kategorii premium.

Hotel Almond w Gdańsku – basen oczyszczany koloidem srebra

Spokój i bliskość dużego miasta nie muszą się wykluczać. Dobrze wiedzą o tym goście, którzy kiedykolwiek odwiedzili Hotel Almond. Zlokalizowany jest trochę na uboczu, ale wciąż w sercu Gdańska, skąd zaledwie kilka minut spacerem dzieli nas od najbardziej reprezentatywnej i klimatycznej części miasta. Co kryją wnętrza Hotelu Almond? W latach 20-tych XX-wieku była tu fabryka kakao i marcepanu – co tylko dodaje obiektowi tajemniczą i klimatyczną aurę. Dzisiaj poza atrakcyjną ofertą hotelową możemy tutaj dobrze zjeść w Restauracji Magiel, a także dopieścić ciało i ducha w hotelowym Almond Spa. Na uwagę zasługuje również sam basen – jedyny bezchlorowy w regionie, oczyszczany koloidem srebra.

– Basen bez chloru pozwala zanurzyć się w zdrowej i krystalicznej wodzie. Strefa Wellness w Almond SPA to miejsce, gdzie mogą się państwo rozkoszować ciepłem i kąpielami niezależnie od pogody, zadbać o zdrowie i regenerację – mówi Magdalena Daniszewska – Kierownik Almond SPA.

Kameralny i bardzo atrakcyjny wizualnie basen w Almond Spa jest dostępna również dla gości spoza hotelu. Korzystać można z basenu, saun, jacuzzi oraz innych atrakcji w strefie wodnej. Mile widziane są rodziny z dziećmi. Warto jednak pamiętać, że dzieci poniżej 16 roku życia muszą być pod opieką osoby dorosłej.

Hotel Grand Lubicz w Ustce – pomorskie baseny dla dzieci i dorosłych z atrakcjami

Strefa wodna Hotelu Grand Lubicz w Ustce to prawdziwy basenowy raj dla dzieci i dorosłych. Warto zarezerwować sobie cały dzień, a najlepiej weekend, aby skorzystać z wszystkich atrakcji tego miejsca. Łączna powierzchnia wody w kompleksie basenowym wynosi 1,143 m², więc jest w czym popływać. Na samym pływaniu jednak się nie kończy, ponieważ w kompleksie znajdują się: zjeżdżalnie, sztuczna rzeka, podwodne leżanki wodno-powietrzne, wanny 12-osobowe z hydromasażem, brodzik dla dzieci z atrakcjami, basen zewnętrzny z wodą solankową o walorach leczniczych oraz centrum Wellness m.in. z sauną fińską, łaźnią parową, łaźnią ziołową oraz sauną IR.

– Jako jedyni na Pomorzu oddajemy do dyspozycji naszych gości basen termalny z wodą solankową, która wydobywana jest z odwiertu głębokości ok. 800m. Zasolenie jest tak duże, że pozwala unosić się na wodzie, słuchając podwodnej muzyki. Udokumentowane właściwości lecznicze wody nie tylko wprowadzą nas w stan relaksu i odprężenia, ale mają również dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Korzystnie wpływają na skórę, system odpornościowy, układ oddechowy, schorzenia reumatoidalne i urazy ortopedyczne – mówi Dorota Janczukowicz, Sales, Marketing & Revenue Director Hotelu Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka.

Quadrille – luksusowy basen tylko dla dorosłych

Tym razem zapraszamy w progi hotelu przeznaczonego wyłącznie dla osób dorosłych. Jest to bardzo dobra opcja zarówno dla osób bezdzietnych, jak i dla rodziców, którzy chcą odpocząć od codziennych trosk w relaksującym otoczeniu. Hotel w klimacie Alicji w krainie czarów skradł już niejedno serce. Goście kochają to miejsce i chętnie tu wracają po porcje dodatkowych wrażeń. W stylowo urządzonym hotelu czeka na nas m.in restauracja Biały Królik, w której skosztujemy przepysznych i magicznie podanych potraw oraz strefa Wellness i Spa.

– A°Quadrille to wyjątkowe miejsce w którym można zapomnieć o trudach dnia codziennego. W strefie ciszy każdy zazna błogiego spokoju oraz zadba o swoje ciało i umysł. Jesteśmy otwarci zarówno dla osób odwiedzających nasz nietuzinkowy hotel jak i dla lokalnych gości. Odnajdziecie u nas wiele atrakcji, między innymi: basen, jacuzzi, sunę fińską i łaźnię parową, strefę wypoczynkową wraz z lampą samoopalającą, a także salę cardio. Serdecznie zapraszam – mówi Kacper Wiśniewski, Wellnes&Spa Quality Manager w Hotelu Quadrille.

Ze strefy wodnej A°Quadrille mogą korzystać zarówno goście hotelowi, jak i osoby z zewnątrz. Jak już wspomnieliśmy hotel, restauracja i strefa spa nie są dostępne dla dzieci, ale młodzież powyżej 16 roku życia może już korzystać z tej strefy relaksu.

Hotel Haffner – kąpiele w sopockim uzdrowisku

Sopot – miasto, które nigdy nie śpi, a już zwłaszcza w sezonie letnim. Deptak na Monte Cassino tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. A jednak jest to miasto wyjątkowe, bo w tym całym zgiełku można tutaj odpocząć i naładować baterie na cały rok. To wszystko dzięki morzu i plaży, na której, – dzięki długiej linii brzegowej z pewnością znajdziemy kawałek miejsca tylko dla siebie. W samym centrum tego cudownego szaleństwa znajduje się elegancki i 5-gwiazdkowy Hotel Haffner, w którym można się skryć przed całym światem. Tam czekają na nas m.in.: restauracja dla koneserów oraz atrakcyjna strefa Spa.

– Strefa Spa Hotelu Haffner oferuje relaks w strefie saun, jacuzzi oraz basenie w scenerii luksusowego hotelu w samym sercu Sopotu. Poranne kąpiele w basenie dostarczają energii na cały dzień, zaś wieczorne pozwalają wyciszyć się przed snem – mówi Marta Mazur, manager Spa Hotelu Haffner.

Z basenu mogą korzystać zarówno goście hotelowi, jak i osoby z zewnątrz. Basen jest również wspaniałą atrakcją dla najmłodszych gości.

Pomorskie baseny: Mera Spa – basen na dachu i strefa wodna

Mera Spa w Hotelu Marriott to wyjątkowe miejsce wśród naszych propozycji, ponieważ oferuje m.in. basen na dachu. Wyobraźcie sobie te kąpiele w słoneczne popołudnie z widokiem na zatokę. Albo jeszcze lepiej – kąpiele w tle zachodzącego słońca. Basen na dachu, zwany Infinity jest dostępny wyłącznie dla gości hotelu, ale to nie oznacza, że pozostali nie mogą skorzystać z wodnych atrakcji tego miejsca. W hotelu dostępna jest również wodna strefa dostępna dla wszystkich.

– W naszym przypadku na słowo „premium” składa się wiele czynników. Przede wszystkim bardzo dbamy o czystość. Nie do przecenienia jest również projekt strefy Basenów i Saun, która umiejscowiona jest na poziomie 0. Dzięki temu możemy wpuścić do strefy światło przez duże okna, a goście mają swobodny dostęp do ogrodu. Oczywiście rozmawiając o prestiżu nie możemy nie wspomnieć naszego basenu Infinity na dachu hotelu, z którego rozpościera się niesamowity widok na zatokę – mówi Krzysztof Szkarłat, SPA Manager w Mera Spa. 

W strefie wodnej dostępny jest wewnętrzny basen dla dzieci. Dorośli natomiast mogą relaksować się albo w dużym basenie albo w tym z atrakcjami – wodnymi kaskadami i podwodnymi masażerami. Błogi relaks czeka na nas również w jednym z czterech jacuzzi, z których dwa są dostępne na zewnętrznym tarasie pośród wydm (otwarte całorocznie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo