Facebook Instagram Spotify

Produkcja luksusowych jachtów to dziś jeden ze znaków rozpoznawczych Pomorskiego na gospodarczej mapie Polski i Europy. Ekskluzywne jednostki projektowane i budowane w pomorskich stoczniach jachtowych spotkać można na całym świecie – od Morza Śródziemnego, przez Karaiby po Morze Południowochińskie.

Dwie stocznie jachtowe w Pomorskim

W Pomorskim z powodzeniem działają dwie stocznie produkujące jednostki dla najbardziej wymagających klientów – to gdański Sunreef Yachts oraz Galeon ze Straszyna. Warto wspomnieć, że w kraju producentów jest więcej, a do czołówki zaliczane są m.in. Delphia Yachts Kot, Balt-Yacht, Ostróda Yacht, S-Yachts (Ślepsk) i Model-Art.

Sunreef Yachts od 2002 roku jest światowym liderem w projektowaniu i konstrukcji luksusowych katamaranów oraz superjachtów powyżej 60 stóp długości. Stocznia w swoim portfolio ma zarówno jachty żaglowe, jak i motorowe. Katamarany maja bardzo daleki zasięg morski, około 3000 mm – oznacza to, że na jednym zatankowaniu zbiorników paliwa mogą przepłynąć nawet Atlantyk.

Galeon działa na rynku od przeszło 30 lat i specjalizuje się w budowie łodzi motorowych i jachtów o długości dochodzącej do 25 metrów. Flagowy produkt – jacht Galeon 780 Crystal – stworzony został przez projektantów Studia Tony’ego Castro, jednego z najbardziej szanowanych projektantów jachtów na świecie.

Obie stocznie dysponują własnymi halami produkcyjnymi i marinami. Kilku-, a czasem i kilkunastomiesięczny proces produkcyjny jednostek odbywa się zatem w jednym miejscu, co daje możliwość lepszej kontroli jakości. Jednocześnie obie stocznie podkreślają, że stawiając na najnowsze, światowe rozwiązania techniczne, niezmienne cenią polskie projekty i solidne, polskie wykonanie.

Tutaj nie ma rzeczy niemożliwych, a jednym ograniczeniem jest powierzchnia jachtu – mówią producenci ekskluzywnych jednostek. Jacuzzi w kokpicie i w kabinie właściciela, siłownia na pokładzie słonecznym czy orientalne tkaniny sprowadzane z drugiego końca świata, które stanowić będą o wyjątkowości wnętrza – jacht wyposażany jest zawsze zgodnie z wizją właściciela, dzięki czemu w pomorskich stoczniach powstają jednostki niepowtarzalne.

Zgodnie z najnowszymi trendami, jachty wyposażane są również w topowe gadżety i najnowocześniejsze rozwiązania nawigacyjne, elektroniczne, w zakresie napędu i zdalnego sterowania. To pływające perły, które błyszczą na wodach całego świata.

Klienci pomorskich stoczni to wymagający indywidualiści, którzy cenią spersonalizowany design i są świadomi wszystkich najważniejszych cech jachtów, takich jak m.in. dobre osiągi i daleki zasięg morski.

Pomorskie jachty cenione są na całym świecie, a polska jakość zyskała fanów w różnych zakątkach globu. Stocznie w zdecydowanej większości realizują zamówienia na rynki zagraniczne – Niemcy, Skandynawia, Rosja, a także USA, Bliski Wschód, Chiny czy Singapur.

Jachty wyprodukowane na Pomorzu spotkać można na najważniejszych wydarzeniach związanych z branżą motorowodną na świecie. Obecność na tragach w Cannes, Miami czy Singapurze świadczy o tym, że polskie jachty zaliczane są do światowej czołówki.

Kontakt

Sunreef Yachts

ul. Doki 1, Gdańsk

tel.: + 48 58 769 77 77

www.sunreef-yachts.com/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo