Facebook Instagram Spotify

Płynnie weszliśmy w jesienno-zimowy sezon turystyczny, który jest równie atrakcyjny jak wakacyjny wypoczynek nad Bałtykiem. Cicho, spokojnie i elegancko. Odrobina luksusu należy się każdemu.

Spacer po spowitej w porannej mgle plaży czy bursztynową aleją, popołudniowa partia golfa i relaksujący zabieg w SPA z wykorzystaniem naturalnego bursztynu czy morskich alg, wieczorna dawka kultury w jednym z najnowszych obiektów kulturowych połączona z kolacją w eleganckiej restauracji serwującej dania przygotowane z najświeższych regionalnych składników i nocleg w zabytkowym pałacu – to propozycje dla osób, które jesienią potrzebują naładowania akumulatorów i oderwania się od codzienności.

O tej porze roku region kusi nie tylko wspaniałymi krajobrazami, ale również bogatą ofertą przygotowaną dla najbardziej wymagających koneserów.

Na uwagę zasługują zarówno zrewitalizowane hotele witające jak za czasów rodów magnackich i szlacheckich zapewniając niepowtarzalny klimat i atmosferę jak i liczne ośrodki SPA, które znajdują się w ścisłej czołówce tego typu obiektów w kraju. Bez względu na to, czy zlokalizowane przy nadmorskiej plaży, w otoczeniu kaszubskiego krajobrazu czy w centrum miasta, pomorskie obiekty SPA świadczą kompleksowe usługi pozwalające odzyskać równowagę między ciałem a duszą.

Regenerować się można również przy stole. Restauracje zaskoczą Was różnorodnością kuchni oraz bogactwem świeżych, regionalnych składników. Wielbicieli wykwintnych smaków z pewnością zachwycą partnerskie restauracje Pomorskie Culinary Prestige, gdzie gotuje się w zgodzie z przyjętą filozofią slow food i serwuje dania bazując na regionalnych produktach na najwyższym europejskim poziomie. Autorskie podejście do tradycji i lokalnych produktów jest gwarancją niezapomnianych doznań smakowych.

Na duszę pozytywne wpływa też sztuka i wzornictwo. Do tej pory kojarzone było przede wszystkim z bursztynem. Nic dziwnego – Gdańsk jest światową stolicą tego wyjątkowego kamienia, a projekty lokalnych artystów znane są daleko poza granicami naszego kraju. Obszar zainteresowań pomorskich twórców jest znacznie szerszy – moda, projektowanie wnętrz i mebli czy architektura to tylko niektóre dziedziny, w których z powodzeniem się realizują. Dzięki intensywnej pracy projektantów przestrzeń miejska Gdyni, Gdańska i Sopotu nabiera zupełnie nowego charakteru. Wystarczy przyjrzeć się nowopowstającym budynkom biurowym, hotelom, restauracjom, a także obiektom kultury. Spacer trójmiejskimi ulicami w ciepłych promieniach jesiennego słońca to niezapomniane przeżycie estetyczne dla koneserów najwyższej klasy architektury. Wystarczy chociażby wspomnieć o gdańskiej Polsat Plus Arenie – jednym z najbardziej widowiskowych stadionów, jaki powstał w ostatnich latach na świecie czy wyjątkowym budynku Europejskiego Centrum Solidarności. Oba te budynki, choć oddane do użytku stosunkowo niedawno, wpisały się w krajobraz Gdańska i stały nowymi architektonicznymi wizytówkami miasta.

Wielbicielom tętniących artystycznym życiem ośrodków miejskich województwo pomorskie oferuje rozrywki na najwyższym europejskim poziomie. Warto wspomnieć tu chociażby o zlokalizowanej w zabytkowej 100-letniej fabryce Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, która gości najwybitniejszych dyrygentów i zespoły z całego świata czy Operze Bałtyckiej, którą telewizja BBC zaliczyła do dziewięciu najlepszych teatrów operowych Europy. Amatorów sceny teatralnej zachwyca natomiast Gdański Teatr Szekspirowski – nie tylko ze względu na interesujący repertuar, ale również sam budynek. Drewniane wnętrze umieszczone w ciężkiej ceglanej bryle to artystyczna wizja profesora Renatto Rizzi. Otwierany dach teatru umożliwia wystawianie sztuk w świetle dziennych, dzięki czemu widzowie mają okazję poczuć się jak w elżbietańskim teatrze z czasów Szekspira. Jeden z najnowszych obiektów na kulturalnej mapie województwa pomorskiego, Gdańskie Centrum Solidarności, choć oddany do użytku dopiero niespełna rok temu, już zyskał sobie miano jednego z najbardziej zaskakujących muzeów w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo