Facebook Instagram Spotify

Woda, dużo wody i jeszcze więcej wiatru czyli raj dla entuzjastów sportów wodnych. Pomorskie słynie ze swojej znakomitej infrastruktury żeglarskiej i wprost idealnych warunków do uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

Wybrzeże Zatoki Gdańskiej i Puckiej to jedne z najlepszych miejsc w Europie do uprawiania kite- czy windsurfingu. Natura bogato obdarzyła region pod tym względem. Na niewielkiej przestrzeni trafimy na spokojne wody, gdzie można ostrożnie zacząć swoją przygodę z morzem, ale i ostre podmuchy wiatru czyli prawdziwe wyzwania nawet dla najbardziej zaawansowanych. Tym ostatnim wybrzeża polecać nie trzeba. Na początkujących natomiast czekają liczne szkoły z profesjonalną kadrą. Nie tylko mierzeja helska słynie z wypożyczalni sprzętu i szkół kitesurfingu, warto wybrać się też do Łeby, Rewy czy Pucka.

Ci, którzy poszukują ciszy i spokoju na morzu nie będą mieli powodów do narzekań. Region jest jednym ze światowych centrów produkcji jachtów tak więc nie tylko czarter ale nawet zakup własnej, wymarzonej jednostki nie będzie problemem. Oczywiście, jak już wyruszymy w rejs, koniecznie musimy zatrzymać się w kilku miejscach. Na uwagę zasługuje gdańska marina, czy też nowo wybudowana przystań jachtowa przy najdłuższym molo w Europie w Sopocie. No i nie zapominajmy o Gdyni, która jest bez wątpienia regionalną stolicą żeglarską i areną wydarzeń o międzynarodowym zasięgu. Jeśli jednak chcemy zacumować z dala od wielkiego miasta – nie będziemy mieli z tym problemu. Pomorskie słynie z doskonałej infrastruktury i niemal każda większa miejscowość na wybrzeżu posiada swoją przystań jachtową.

Dla tych, którzy nie chcą ani surfować, ani żeglować, tylko po prostu chcą sobie rodzinnie popływać po zatoce, proponujemy inne rozrywki. Do dyspozycji są promy, wodoloty, kutry rybackie czy nawet uwielbiane przez dzieci repliki statków pirackich. Wśród nich warto wspomnieć o tramwaju wodnym, który jest jedną z najciekawszych opcji, bo nie tylko rozrywką samą w sobie ale po prostu bardzo wygodnym i szybkim sposobem przemieszczania się między Trójmiastem, a Półwyspem Helskim.

Nie można zapomnieć o licznych wydarzeniach, które co roku przyciągają miłośników wody, a mianowicie: Baltic Sail, czyli największa międzynarodowa impreza żeglarska Gdańska czy Operacja Żagle Gdyni skierowana do fanów statków większego kalibru. Jeśli mowa o żeglarstwie to trzeba pamiętać o regatach a w tym: Żeglarski Puchar Trójmiasta, który rozgrywa w 3 najważniejszych ośrodkach żeglarskich Trójmiasta – w marinach Gdańsk, Sopot oraz Gdynia a także Volvo Gdynia Sailing Days – przyciągającą pasjonatów żeglarstwa sportowego. Wisienką na torcie są regaty Sopot Match Race podczas, których najlepsze zawodowe ekipy żeglarskie walczą o Puchar Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF.

A więc trzeba tu być i poczuć wiatr w żaglach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo