Facebook Instagram Spotify

Po pandemicznej przerwie wraca „Kulinarna Świętojańska” – największy cykliczny festiwal street-food w Polsce Północnej. Piąta edycja wydarzenia odbędzie się już w sobotę 9 lipca, w godzinach 12:00 – 18:00. Tematem przewodnim w tym roku będą smaki słodko – kwaśne. Idea festiwalu dodatkowo podkreśla i promuje pierwszy w Polsce miejski szlak kulinarny.

Tego dnia odcinek ulicy Świętojańskiej zostanie zamknięty dla ruchu kołowego i zamieni się w deptak wypełniony smakami z całego świata. Serdecznie zapraszamy wszystkich Gdynian oraz turystów do udziału w Kulinarnej Świętojańskiej. Festiwal proponuje eksplorację smaków i aromatów kuchni świata oraz najnowszych trendów kulinarnych. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, by poznać doskonałej jakości ofertę gdyńskich lokali w promocyjnych cenach. Wybierać będzie można spośród niemalże 40 propozycji, wśród których znajdą się najlepsze gdyńskie restauracje.

Gościem specjalnym i kuratorem tegorocznej edycji jest Martin Gimenez Castro – zwycięzca pierwszej edycji programu „Top Chef”. Moc atrakcji zapewnią pokazy kulinarne, które poprowadzi ten utalentowany Szef kuchni oraz zespół Sushi Kushi, specjalizujący się w daniach kuchni orientalnej.

W programie, oprócz bogatej oferty stoisk kulinarnych oraz pokazów gotowania na żywo, przewidziano m.in. quizy oraz konkursy oparte na historii kulinarnej Gdyni. Podczas wydarzenia odbędzie się także kultowy już Bieg Kelnerów – jedyny w swoim rodzaju wyścig, który odbywał się w Gdyni w latach trzydziestych XX wieku. Bieg odbędzie się w 3 edycjach: profesjonalnej, amatorskiej i dla dzieci. Dodatkowo atmosferę będzie umilać zespół jazzowy.

Propozycją tegorocznej edycji jest kreatywne połączenie smaków lata – będzie trochę słodko, trochę kwaśno. Nie zabraknie również kuchni bogatej w ryby i owoce morza. Goście na scenie zaprezentują ich autorską i zaskakującą interpretację. Zachęcamy do spędzania czasu w otwartej modernistycznej przestrzeni miejskiej w bliskiej relacji z dobrą kuchnią. Kulinarna Świętojańska podkreśla znaczenie kulinarnego rodowodu Gdyni oraz atrakcyjnej i różnorodnej oferty kulinarnej miasta.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegółowy program wydarzenia oraz listę Restauracji i wystawców znaleźć można na stronie www.kulinarnagdynia.pl oraz FB Szlaku kulinarnego Centrum Gdyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo