Facebook Instagram Spotify

Sopot to perła Trójmiasta. Goście, którzy odwiedzają Pomorze z reguły mają jasno określone cele. Gdańsk to spotkanie z historią. Gdynia to powiew nowoczesności. Sopot to kurort, gdzie za dnia odpoczywamy i korzystamy z uroków plaży i Zatoki Gdańskiej, a wieczorem dobrze jemy i jeszcze lepiej się bawimy. Mnogość klubów, pubów i innych lokali rozrywkowych w Sopocie przyprawia o zawrót głowy. Każdy gość znajdzie tu coś dla siebie, bo kurort stawia na różnorodność. Jednak to nie wszystko. Sopot i restauracje nad morzem to osobne karty w przewodnikach turystycznych. Bogata oferta zachwyca. Zjemy tu zarówno dania najsmaczniejszej kuchni lokalnej, jak i potrawy inspirowane kuchniami z najodleglejszych zakątków świata.

Sopot – wakacje tylko tutaj

Znany na całym świecie sopocki deptak, czyli popularny Monciak (formalnie ul. Bohaterów Monte Cassino), to ponad pół kilometra restauracji, kawiarni, pubów, klubów, sklepów. To od spaceru po Monciaku rozpocząć należy spotkanie z miastem. To najbardziej reprezentacyjny deptak w kurorcie i jednocześnie trasa, która wiedzie prosto w kierunku morza. Warto wiedzieć, że jednym z najpiękniej położonych na polskim wybrzeżu miast jest właśnie Sopot. Restauracje przy molo, słynnym pomoście, który liczy sobie ponad pół kilometra, zachęcają do spędzania czasu nad samą wodą.

Lokalnie i światowo

Planując wyjazd do kurortu warto już wcześniej wytypować konkretne restauracje. Sopot słynie z wybornej kuchni, która opiera się na tradycyjnych przepisach, ale szefowie, którzy tu gotują chętnie korzystają z nowoczesnych receptur. Najlepsze restauracje w Sopocie pomoże wybrać Pomorskie-Prestige.eu. Sopot to kuchnia lokalna, regionalna, czyli na przykład restauracja Café Polskie Smaki Hotelu Sheraton. Przepisy, które szef kuchni Krystian Szidel wprowadza do swojej kuchni pochodzą nawet sprzed kilkudziesięciu lat. To prawdziwa kuchnia kaszubska. Sopot to także znakomite ryby. Tutaj adresem jest restauracja Bulaj, gdzie każdego dnia zjemy najświeższe ryby pochodzące prosto od lokalnych rybaków. To jednak dopiero kropla w morzu propozycji. Pomorskie-prestige.eu poleca wyłącznie sprawdzone lokale gwarantujące wysoką jakość produktów przy zachowaniu rozsądnych cen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo