Facebook Instagram Spotify

Krzyknijmy wspólnie – o rany, tulipany! A raczej tulipanowe pole, pełne różnokolorowych kwiatów, które właśnie zakwitły, pokazując swoje najpiękniejsze oblicze. Pole tulipanowe będzie dostępne przez cały okres kwitnienia tulipanów, czyli około 3 tygodnie. Codziennie od 9 do 20:00. I uwaga, nie w Cedrach Wielkich, jak w ubiegłym roku, ale w nowej lokalizacji – przy Marinie w Błotniku. Wstęp płatny.

Możesz zrobić sobie z nimi zdjęcie lub samodzielnie skomponować bukiet, możesz po prostu cieszyć się pięknem i zapachem tych wiosennych kwiatów. Na polu znajdziesz około 20 odmian tulipanów, a kwiaty zostały posadzone w taki sposób, żeby pokazywały swoje piękno w różnym czasie. Nie musisz się więc martwić, że te najpiękniejsze okazy znikną już po pierwszym weekendzie. Tulipany będą kwitnąć przez około 3 tygodnie od otwarcia – co oczywiście może się nieco zmienić w zależności od pogody.

W weekendy zaplanowano tu dużo atrakcji. Lokalne koło gospodyń będzie sprzedawało różne smakołyki, od lodów i gofrów, aż po pajdę chleba ze smalcem. Będzie wata cukrowa, lemoniada, kawa i ciasto. Nie zabraknie pysznych miodów od pana Wojciecha Brzyszcza, muzyki i dmuchanych skakańców dla dzieci. Prawdziwa tulipanowa fiesta!

Przy samej marinie znajdziesz niezależne koncepty gastronomiczne, więc po tulipanowym szaleństwie możesz zjeść dobrą rybkę, zupkę albo coś z grilla. Pole znajduje się tuż obok przystani żeglarskiej w Błotniku, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaplanować kajakowanie lub pływanie rowerkiem wodnym po Martwej Wiśle. W Błotniku można spędzić cały dzień z rodziną i z pewnością nie będziecie się nudzić. Jeżeli lubicie imprezy sportowe, wpadnijcie do Błotnika w dniach 6-7 maja, bo właśnie wtedy zaplanowano Regaty Cyklu Żeglarskiego Pucharu Żuław.

Wejściówka na tulipanowe pole w Błotniku kosztuje 10 zł za osobę. W tej cenie otrzymujecie 5 tulipanów, które zrywacie sami (dostaniecie na wejściu dokładną instrukcję, jak to zrobić). Każdy dodatkowy tulipan kosztuje 1,5 zł. Można zaprosić własnego fotografa na sesję. Dzieci wchodzą bezpłatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo