Facebook Instagram Spotify

– Przed laty wymyśliliśmy motto, którego wierne trzymamy się do dziś: konie to nasza pasja, a nauka jazdy konnej to sposób, by ją zrozumieć – mówi Jakub Gossa, właściciel stadniny koni i pensjonatu Iskra w Sztumskim Polu.

12 hektarów terenów zielonych, place maneżowe, pastwiska, place konkursowe, hala ujeżdżeniowa wykorzystywana w razie niepogody. Zachwycająca, spokojna okolica i las, który pozwala oderwać myśli od codziennych problemów i daje ukojenie. Stadnina koni Iskra w Sztumskim Polu to raj dla wszystkich miłośników koni i przyrody nieskalanej zgubnym wpływem cywilizacji.

Stadnina Koni w Pomorskim

– Pomysł na to, by zająć się końmi pojawił się w 1999 roku – opowiada Jakub Gossa. – Na początku zajmowaliśmy się chowem i hodowlą koni, ale szybko okazało się, że lepszym rozwiązaniem będzie stworzenie szkoły jazdy konnej. W tej chwili w naszej stadninie mamy 55 koni. Wszystkich naszych gości chcemy zapoznać z tzw. końskim abecadłem – dodaje.

Końskie abecadło to nic innego jak gruntowna wiedza praktyczna i teoretyczna na temat tych cudownych zwierząt. Stąd zajęcia w stajni i na placach maneżowych, nauka jeździectwa pod okiem instruktora dla początkujących i bardziej zaawansowanych. Zapaleni miłośnicy jeździectwa mają możliwość wyjazdów w teren na kilkudniowe rajdy konne. Jest ku temu nie lada okazja, ponieważ w okolicy znajduje się ponad leśnych 120 km ścieżek konnych, którymi dogalopować można aż do Iławy.

– Nasza główna działalność to szkoła jazdy konnej. Postawiliśmy na bezpieczeństwo i atrakcyjną ofertę. Do 55 koni przyporządkowana jest piątka instruktorów licencjonowanych przez Polski Związek Jeździecki. Oferujemy zarówno zajęcia dla dorosłych, jak i dla dzieci, wczasy rodzinne czy wakacje w siodle albo obozy jeździeckie. Stawiamy również na hipoterapię – opowiada właściciel Stadniny Koni Iskra, która notabene jest biznesem rodzinnym od dwóch pokoleń.

Pensjonat w stadninie koni Iskra w Pomorskim

Na terenie ośrodka znajduje się pensjonat z 65 miejscami noclegowymi w standardzie trzygwiazdkowego hotelu. Wystrój pensjonatu przypomina, że w tym miejscu rządzą konie. Mnóstwo tu akcesoriów i sprzętów ułańskich nawiązujących do kultury i historii regionu.

Goście Stadniny Koni Iskra raczeni są specjałami z regionalnej kuchni serwowanymi przez gospodynię Katarzynę Gossa. Absolwentka Akademii Kulinarnej Fumenti, praktykująca w trójmiejskich restauracjach wyczarowuje na talerzach magiczne połączenia kuchni polskiej i międzynarodowej.

Dania podawane w pensjonacie są najwyższej jakości, sporządzone z produktów od lokalnych, ekologicznych dostawców. Ponieważ na terenie ośrodka znajduje się wędzarnia, właściciele częstują gości wędlinami własnego wyrobu – to m.in. szynki, boczki wędzone, kaszanki, pasztety, a także uwędzone ryby złowione w pobliskim stawie. Spiżarnia Iskry to własna marka produktów spożywczych wytwarzanych przez rodzinę Gossa. Jak się jednak okazuje to nie tylko przetwory mięsne, ale także dżemy, marynowane grzyby czy ogórki kiszone. Wszystko własnej roboty.

Ponieważ Stadnina Koni Iskra to spory obiekt, nie zabrakło tu również miejsca na sale konferencyjne, gdzie odbywają się różnorakie eventy np. firmowe czy kulinarne. Firmy w ofercie ośrodka znajdą wiele propozycji z zakresu team building.  To m.in. wyprawy bryczkami i wozami konnymi, konne rajdy czy zajęcia ze strzelectwa pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu i ogromnej pasji właścicieli  do tego czym się zajmują, Stadnina Koni Iskra nieustannie się rozwija. Właściciele mają głowę pełną pomysłów i deklarują, że jeszcze nie raz zaskoczą swoich gości.

Stadnina koni Iskra Łąkowa 19, Sztumskie Pole, Polska https://www.stajniaiskra.pl kontakt@stajniaiskra.pl +48 512 666 120

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo