Facebook Instagram Spotify

Dzieci spełniają się tu podczas zajęć plastycznych, a dorośli dają upust emocjom podczas warsztatów teatralnych. To oczywiście tylko przykład z bogatej oferty warsztatowej gospodarstwa agroturystycznego Zielony Kot w Lipuszu. To miejsce, gdzie każdy odkryje w sobie artystyczną duszę, a przy okazji wypocznie na łonie natury.

Zielony Kot jest otwarty na gości

– Zapraszamy do nas – śmieją się Joanna Sawicka i Daniel Ebertowski. – Nasz dom jest otwarty na gości. Przed gospodarstwem rozpościera się piękna łąka, na końcu której płynie rzeka Wda. Staramy się, by atmosfera dawnego domostwa wiejskiego była odczuwalna dla każdego, kto nas odwiedzi – dodają właściciele.

W wyremontowanym wiejskim domu znajdziemy dwu-, trzy- i czteroosobowe pokoje. W sumie Zielony Kot pomieści około 20 osób. Do dyspozycji gości jest również kuchnia, gdzie można samodzielnie przyrządzić posiłki. Warto jednak spróbować lokalnych specjałów jak słynny chleb od Karoli Bober, wiejskie jaja czy mleko prosto od krowy.

Obiekt posiada salę warsztatową, gdzie zorganizowane grupy mogą realizować swoje zajęcia. Do dyspozycji gości jest podwórko na potrzeby gier i zabaw na świeżym powietrzu oraz miejsce  na ognisko.

W Zielonym Kocie nie ma czasu na nudę

W trakcie pobytu w gospodarstwie agroturystycznym Zielony Kot nie ma czasu na nudę. Animacje teatralne, gry terenowe, zabawy… Działa tu Akademia Kreatywna, która oferuje zajęcia dla dużych i małych. Właściciele obiektu prowadzą tu rozmaite kreatywne zajęcia. Najmłodsi nauczą się tu szyć pacynki i misie, a efekty swojej pracy prezentują podczas przedstawień teatralnych, w których oczywiście występują. Zajęcia teatralne to również oferta dla dorosłych. W Zielonym Kocie każdy może spełniać się artystycznie. Jeśli teatr to nie do końca ta dziedzina, która budzi zainteresowanie, można uciec w świat ceramiki lub wziąć udział w warsztatach przyrodniczych.

Ciekawostką jest fakt, że w pobliżu bytuje kolonia 65 nietoperzy. Jak sprawdzono, to mroczek posrebrzany, którego z reguły spotkać można raczej bliżej Bałtyku niż na południu województwa. Niemniej Lipusz okazał się być tak przyjazny, że swoje schronienie znalazły tu przede wszystkim nietoperzyce. Nie ma przeszkód, by wieczorami podglądać budzące się do życia mroczki posrebrzane… O szczegółach chętnie opowiadają pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, którzy okazjonalnie pojawiają się w agroturystyce Zielony Kot.

Oferta Zielonego Kota kierowana jest do grup zorganizowanych oraz do rodzin z dziećmi. W przypadku zainteresowania warsztatami konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo