Facebook Instagram Spotify

Trójmiasto łączy w sobie cechy nadmorskiego kurortu z nowoczesną metropolią. Znajdziesz tu odpoczynek na plaży, modne restauracje oraz strefę Spa & Wellness.  

Trójmiasto to metropolia trzech miast – romantycznego Gdańska, tętniącego życiem Sopotu oraz nowoczesnej Gdyni. Każde z nich ma swój unikatowy klimat, co odzwierciedla się również w gastronomii i wpływa na niezapomniany odpoczynek w Trójmieście. Większość szefów kuchni opiera swoje pomysły na sezonowych i lokalnych produktach. Polecamy posmakować kaszubskiej truskawki, grzybów i serów oraz miodu z okolicznych pasiek.

Molo w Sopocie

To jeden z najpopularniejszych obiektów rekreacyjnych w Polsce. Spacerując deptakiem, od morza dzielą nas jedynie drewniane deski, które przyjemnie skrzypią pod stopami. Po drodze spotkamy ciekawskie mewy oraz kołyszące się przy marinie luksusowe jachty. Jeżeli poczujemy głód możemy odwiedzić restaurację zlokalizowaną w połowie deptaka. Lokal serwuje m.in. pyszne śniadania, makarony, mięsa oraz świeże ryby.

Odpoczynek w Trójmieście na molo w Sopocie

Z miłości do jedzenia

Mieszkańcy Trójmiasta słyną z miłości do jedzenia. Zawsze pod koniec czerwca, w Sopocie odbywa się Slow Fest. Przy długim stole spotykają się z jednej strony – szefowie kuchni i lokalni wytwórcy, a z drugiej – pasjonaci dobrego smaku. Ponadto, przez cały rok można robić zakupy na ekologicznych bazarach.

Z szacunku do jedzenia, restauracje coraz chętniej wprowadzają filozofię zero waste. Szefowie kuchni prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej oryginalnych rozwiązań, aby nie marnować produktów. Powstają więc pyszne oliwy smakowe, aromatyczne masła, a nawet… jadalna ziemia w formie chrupiącej posypki.

Relaks w SPA najlepszym sposobem na odpoczynek w Trójmieście

Trójmiasto jest pełne miejsc, stworzonych dla ducha i ciała. W samym Sopocie znajdziemy przynajmniej kilkanaście adresów, wartych uwagi myśląc o odpoczynku w Trójmieście. Kuszą eleganckim wystrojem, nowoczesnymi urządzeniami oraz indywidualnym podejściem do gości. Zabiegi nawilżające i ujędrniające, masaże, peelingi na ciało, a także – sauny, jacuzzi oraz baseny na dachu, z widokiem na morze. Wybór nie będzie łatwy, ale z pewnością odnajdziemy tu coś, do czego będziemy chcieli wracać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo