Facebook Instagram Spotify

Szalone tempo życia, stres, wielkomiejski zgiełk, które towarzyszą w codziennym życiu skłaniają do poszukiwania coraz to nowych sposobów na odzyskanie równowagi między ciałem a duszą.
Z pomocą przychodzą profesjonalne gabinety odnowy korzystające z potencjału naturalnego, w skrócie Pomorskie SPA.

Oferta SPA na Pomorzu jest niezwykle bogata, a kolejne hotele i gabinety wręcz prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych zabiegów wykonywanych przy użyciu, tego co można znaleźć na dnie morskim. Dzięki tak rozbudowanemu menu i wysokiej jakości proponowanych usług, nad Bałtyk przyjeżdżają osoby spragnione kontaktu z bursztynem, prawdziwymi algami, plażowym piaskiem i naturalnym jodem. Co ciekawe ośrodki SPA w województwie Pomorskim znajdują się w ścisłej czołówce tego typu placówek w Polsce. Wpływ na to ma wiele czynników: niekonwencjonalne metody pielęgnacyjne, specjalizacja w określonych dziedzinach medycyny estetycznej, a także konkurencyjne ceny. Bez względu na to, czy kliniki i ośrodki SPA mieszczą się w ścisłym centrum miast, czy też pośród sielskiego krajobrazu kaszubskiej wsi, wszystkie bez wyjątku, kuszą obietnicą spełnienia snu o pięknie, relaksie, fachowej opiece i wypoczynku.

Na terenie Trójmiasta działa wiele mniejszych i większych ośrodków oferujących różnorakie zabiegi lecznicze i kosmetyczne. Bezsprzecznie największym powodzeniem cieszą się wszelkie masaże, które robią w SPA prawdziwą furorę. Masuje się całe ciało, twarz, kark, dekolt, popularna staje się też refleksologia, czyli odpowiednie uciskanie i gładzenie stóp mające udowodnione właściwości lecznicze. Terapia dotykiem znana jest jako sprawdzony sposób na poprawę krążenia, wyglądu skóry, a także rozładowanie mięśniowego napięcia, nie powinno więc nikogo dziwić, że tak wiele osób odwiedzając SPA decyduje się właśnie na kompleksowy masaż ciała, który w połączeniu ze stosowanymi olejkami, aroma i koloroterapią staje się też masażem dla duszy.

Pomorskie SPA – Oferta

Pomorski potencjał naturalny pozwala na ciągłe rozwijanie oferty pakietów przez ośrodki odnowy biologicznej. Latem chętniej korzystamy z hydroterapii, kąpieli leczniczych w solankach, a także wybieramy zabiegi przywodzące na myśl lato, jesienią i zimą zaś stawiamy na ciepło i relaks. Popularne stają się wówczas wszelkie maseczki rozgrzewające, oczyszczające, bursztynowe stemple, zabiegi nawilżające i odżywcze, przygotowujące skórę na kontakt z chłodnym, zimowym powietrzem.

Wybór zabiegów nie jest zależny jedynie od pory roku, ale także indywidualnych potrzeb klienta. Z tego względu pomorskie SPA nieustannie poszerzają swoje oferty wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich gości. W ośrodkach mieszczących się w miastach stawia się na aktywny wypoczynek, krótkie pobyty oraz łączy się zabiegi z możliwościami topograficznymi okolicy. Popularne są tutaj pakiety aktywne, dzięki którym po wysiłku na siłowni lub basenie można zrelaksować się podczas masażu, czy też zabiegu regenerującego. Pojawia się też sporo ofert dla par, romantyczne weekendy z odnową biologiczną, wspólne masaże gorącymi kamieniami, pięciodniowe pobyty dla nowożeńców… Pomysłów i możliwości jest całe mnóstwo. Niektóre ośrodki SPA przygotowują też ofertę dla rodzin z dziećmi. Prym wiedzie tutaj sopocki Mera SPA Hotel, gdzie za rozsądną cenę można spędzić aktywny weekend z małymi dziećmi, które także mogą skorzystać z zabiegów specjalnie dostosowanych do ich delikatnej skóry.

W hotelu Bryza na półwyspie helskim można poczuć się niczym gwiazda Hollywood. Połączenie zaawansowanej technologicznie kosmetologii z naturalnymi składnikami kosmetyków sprawia, że nawet najbardziej wymagający goście poczują się dopieszczeni i zadowoleni z efektów wybranych zabiegów. Co ciekawe w Bryzie można nie tylko oddać się w ręce profesjonalistów, ale także poczuć się królewsko korzystając z bursztynowych i solankowych zabiegów wykonywanych tuż przy helskiej linii brzegowej. Ponadto SPA oferuje specjalny pakiet zabiegów wyłącznie dla mężczyzn. Panowie mogą pozbyć się skutków podrażnień po goleniu, a także odżywić zmęczona skórę twarzy. Nieopodal słynnej Bryzy znajduje się Dom Zdrojowy w Jastarni, który także słynie ze swojego niezwykłego SPA. Można się tutaj poddać wygładzającym zabiegom odżywczym, sprawdzić działanie morskich alg, jak również przetestować liftingujące właściwości kawioru. Co więcej w Domu Zdrojowym, używane kosmetyki bazują na naturalnych składnikach, a większość z nich pochodzi z dna morskiego lub jest związana z pasmem nadmorskim.

Jednym z ciekawszych obiektów na Kaszubach jest Bazuny Hotel&SPA, ośrodek znajdujący się na obrzeżach Kościerzyny. To placówka unikatowa, głównie ze względu na wykorzystanie kaszubskich dóbr naturalnych i receptur. Zabiegi wykonuje się w nowoczesnych wnętrzach, za pomocą nowatorskich urządzeń, jednak w SPA czuć ducha swojskości. Olejki i solanki podaje się w naczyniach wykonywanych w pobliskiej manufakturze, wszystkie ozdobione są regionalnym wzorem. Specjalnością ośrodka są kąpiele mleczno-solankowe, ziołowe i perełkowe, a także kaszubskie zabiegi pielęgnacyjno-odżywcze. W menu można znaleźć kosmetyki stworzone na bazie jałowca, miejscowej truskawki, jak również lnu i naturalnego mleka koziego. Przygotowane przez Bazuny Hotel&SPA pakiety pozwalają na wielodniowe oddawanie się cielesnym i duchowym przyjemnościom z Kaszubami w tle.

SPA to coś znacznie więcej niż pielęgnacja ciała, to przede wszystkim ukojenie dla duszy, które wzmaga nadmorski klimat regionu pomorskiego. A więc czego chcieć więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia