Od mebli po torebki – pomorski design podbija serca klientów

W świecie masowej produkcji świadomi konsumenci pragną indywidualności. Chcemy podkreślać swój styl, obcować z rzeczami niepowtarzalnymi, oryginalnymi. Ważne jest zarówno to, co nosimy, jak i to, czym się otaczamy. Pomorscy projektanci doskonale łączą oryginalność z tym, co użyteczne. Od wyjątkowych mebli po niecodzienne torebki – nawet najbardziej wymagający klienci wyjeżdżają stąd zachwyceni.

Pomorski design to synonim kreatywności, nowoczesności i użyteczności. Projektanci, którzy tu tworzą, doskonale zdają sobie sprawę, że ich produkty muszą być nie tylko charakterystyczne, ale powinny również spełniać określoną rolę. Torebka może być więc dodatkiem, który stworzy całą stylizację, ale jednocześnie powinna być wygodna, poręczna i na tyle pakowna, by zmieścić niezbędne przedmioty.

PB260751 - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientów

W tworzeniu właśnie takich torebek specjalizuje się MiaMia. To sopocka Pracownia Torebek Niezwykłych, założona przez projektancki duet, który tworzą Grażyna Radtke i Aśka Lewczyńska. Kto najlepiej zrozumie kobiece potrzeby? Oczywiście one same!

PB260698 - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientów

Dlatego w atelier MiaMia tworzenie torebki rozpoczyna się zawsze od rozmowy z klientką. Jakie ma potrzeby? Co będzie nosić w torebce? Jakie materiały podobają się jej najbardziej? W jakich odcieniach czuje się najlepiej?

Dopiero po weryfikacji zapotrzebowania i gustu, doborze materiałów i projektu rozpoczyna się właściwa praca nad torebką.

PB260723 - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientówPB260738 - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientów

MiaMia to bogactwo wzorów, tkanin i projektów.

Znajdziemy tu torebki na każdą okazję – zarówno idealne do noszenia na co dzień (z miejscem na laptopa i dwie komórki), jak i takie, które zabierzemy tylko na specjalną okazję. Torby na ramię, kopertówki, na wzór klasycznego modelu torby lekarskiej, kuferki, czy takie w kształcie worka. Ze skóry, ze skóry ekologicznej, szyfonu, koronki, a nawet z piór i futer. Z łańcuchem, z ćwiekami lub cekinami, z charakterystycznym biglem lub na zamek. W głębokiej czerni, ale i rozświetlające kolorami.

PB260665 - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientówPB260679 - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientówPB260680 - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientów

Każda torba dobrana i zaprojektowana jest indywidualnie, dlatego w MiaMia nie ma dwóch takich samych torebek – jeśli wykonane są według jednego wzoru, różnić się będą wykończeniem, podszewką lub detalami.

PB260689 - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientówPB260699 - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientówPB260717 - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientów

Produkty z pracowni MiaMia wyróżnia przede wszystkim estetyka i precyzja wykonania, dbałość o szczegół i bardzo kreatywne projekty. To torby z charakterem, które podkreślą indywidualny styl każdej kobiety.

O indywidualności bez wątpienia mówimy także w przypadku gdańskiej pracowni mebli Tabanda. Tworzy ją trójka projektantów: Megi Malinowska, Tomek Kempa oraz Filip Ludka. Motto tej trójki to: „projektujemy i produkujemy fajne rzeczy”.Regały, stoły, krzesła, szafki, a nawet stojaki na wino – każdy mebel wyprodukowany przez Tabadnę cechuje minimalizm, nowoczesność, ale też prostota i surowość. Meble mają wyraziste kolory i geometryczne formy. Idealnie trafiają w gusta świadomych stylu klientów, którzy we wnętrzach poszukują niebanalnych rozwiązań.

01 - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientów01 tabanda meble - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientów02 - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientów

Większość projektów bazuje na sklejce drewnianej oraz aluminium. Materiały te są trwałe, funkcjonalne i łatwe do obróbki.

Projektanci biorą aktywny udział w procesie produkcji i zawsze wykańczają je własnoręcznie. I właśnie dzięki temu, chociaż meble produkowane są seryjnie, nabierają indywidualnych cech.

03 - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientów07 - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientów08 - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientów

Inspiruje też sama siedziba firmy – Królewska Fabryka Karabinów na gdańskim Dolnym Mieście. Znajduje się tu nowoczesne biuro oraz warsztat.

02 tabanda diago warsztat - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientów03 tabanda foldo warsztat - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientów05 tabanda maciek warsztat - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientów08 tabanda falon warsztat - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientów09 tabanda nowa sto%C5%82owa warsztat - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientów10 tabanda winio warsztat - Od mebli po torebki - pomorski design podbija serca klientów

Projektanci Tabandy coraz bardziej doceniani są w designerskim świecie. Tworzyli m.in. wystawę Strefa Testów na Łódź Design Festival 2014 (za którą magazyn Design Alive nagrodził ich tytułem Kreatora Roku 2014) oraz interaktywną wystawę Do It Your Way, stworzoną we współpracy z Culture.pl i Ewą Solarz, która prezentowała przekrój współczesnego polskiego wzornictwa na Milan Design Week 2015. Z kolei wraz z marką Barlinek Drewno i magazynem Design Alive, stworzyli ekspozycję Stolarnia Zmysłów bardzo ciepło przyjętą podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival.

Pomorskie przyciąga projektantów i twórców z całej Polski, a nawet Europy. Rozwijające się aglomeracje, sprzyjające warunki do rozwijania biznesu i niepowtarzalna atmosfera sprawiają, że Pomorskie staje się jednym z najbardziej kreatywnych regionów w kraju.

 

Kontakt

Mia Mia

www.miamia.pl

info@miamia.pl

Tabanda

www.tabanda.pl

daria@tabanda.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wielkość czcionki
Kontrast