Facebook Instagram Spotify

W świecie masowej produkcji świadomi konsumenci pragną indywidualności. Chcemy podkreślać swój styl, obcować z rzeczami niepowtarzalnymi, oryginalnymi. Ważne jest zarówno to, co nosimy, jak i to, czym się otaczamy. Pomorscy projektanci doskonale łączą oryginalność z tym, co użyteczne. Od wyjątkowych mebli po niecodzienne torebki – nawet najbardziej wymagający klienci wyjeżdżają stąd zachwyceni.

Pomorski design to synonim kreatywności, nowoczesności i użyteczności. Projektanci, którzy tu tworzą, doskonale zdają sobie sprawę, że ich produkty muszą być nie tylko charakterystyczne, ale powinny również spełniać określoną rolę. Torebka może być więc dodatkiem, który stworzy całą stylizację, ale jednocześnie powinna być wygodna, poręczna i na tyle pakowna, by zmieścić niezbędne przedmioty.

W tworzeniu właśnie takich torebek specjalizuje się MiaMia. To sopocka Pracownia Torebek Niezwykłych, założona przez projektancki duet, który tworzą Grażyna Radtke i Aśka Lewczyńska. Kto najlepiej zrozumie kobiece potrzeby? Oczywiście one same!

Dlatego w atelier MiaMia tworzenie torebki rozpoczyna się zawsze od rozmowy z klientką. Jakie ma potrzeby? Co będzie nosić w torebce? Jakie materiały podobają się jej najbardziej? W jakich odcieniach czuje się najlepiej?

Dopiero po weryfikacji zapotrzebowania i gustu, doborze materiałów i projektu rozpoczyna się właściwa praca nad torebką.

MiaMia to bogactwo wzorów, tkanin i projektów

Znajdziemy tu torebki na każdą okazję – zarówno idealne do noszenia na co dzień (z miejscem na laptopa i dwie komórki), jak i takie, które zabierzemy tylko na specjalną okazję. Torby na ramię, kopertówki, na wzór klasycznego modelu torby lekarskiej, kuferki, czy takie w kształcie worka. Ze skóry, ze skóry ekologicznej, szyfonu, koronki, a nawet z piór i futer. Z łańcuchem, z ćwiekami lub cekinami, z charakterystycznym biglem lub na zamek. W głębokiej czerni, ale i rozświetlające kolorami.

Każda torba dobrana i zaprojektowana jest indywidualnie, dlatego w MiaMia nie ma dwóch takich samych torebek – jeśli wykonane są według jednego wzoru, różnić się będą wykończeniem, podszewką lub detalami.

Produkty z pracowni MiaMia wyróżnia przede wszystkim estetyka i precyzja wykonania, dbałość o szczegół i bardzo kreatywne projekty. To torby z charakterem, które podkreślą indywidualny styl każdej kobiety.

O indywidualności bez wątpienia mówimy także w przypadku gdańskiej pracowni mebli Tabanda. Tworzy ją trójka projektantów: Megi Malinowska, Tomek Kempa oraz Filip Ludka. Motto tej trójki to: „projektujemy i produkujemy fajne rzeczy”.Regały, stoły, krzesła, szafki, a nawet stojaki na wino – każdy mebel wyprodukowany przez Tabandę cechuje minimalizm, nowoczesność, ale też prostota i surowość. Meble mają wyraziste kolory i geometryczne formy. Idealnie trafiają w gusta świadomych stylu klientów, którzy we wnętrzach poszukują niebanalnych rozwiązań.

Większość projektów bazuje na sklejce drewnianej oraz aluminium. Materiały te są trwałe, funkcjonalne i łatwe do obróbki.

Pomorski design w Tabanda

Projektanci biorą aktywny udział w procesie produkcji i zawsze wykańczają je własnoręcznie. I właśnie dzięki temu, chociaż meble produkowane są seryjnie, nabierają indywidualnych cech.

Inspiruje też sama siedziba firmy – Królewska Fabryka Karabinów na gdańskim Dolnym Mieście. Znajduje się tu nowoczesne biuro oraz warsztat.

Projektanci Tabandy coraz bardziej doceniani są w designerskim świecie. Tworzyli m.in. wystawę Strefa Testów na Łódź Design Festival 2014 (za którą magazyn Design Alive nagrodził ich tytułem Kreatora Roku 2014) oraz interaktywną wystawę Do It Your Way, stworzoną we współpracy z Culture.pl i Ewą Solarz, która prezentowała przekrój współczesnego polskiego wzornictwa na Milan Design Week 2015. Z kolei wraz z marką Barlinek Drewno i magazynem Design Alive, stworzyli ekspozycję Stolarnia Zmysłów bardzo ciepło przyjętą podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival.

Pomorskie przyciąga projektantów i twórców z całej Polski, a nawet Europy. Rozwijające się aglomeracje, sprzyjające warunki do rozwijania biznesu i niepowtarzalna atmosfera sprawiają, że Pomorskie staje się jednym z najbardziej kreatywnych regionów w kraju.

Mia Mia Grunwaldzka 68, 81-771 Sopot, Polska https://miamia.fashion/ info@miamia.fashion +48 690 505 624
Tabanda Al. Zwycięstwa 96/98, 81- 451 Gdynia https://www.tabanda.pl/ oferty@tabanda.pl +48 509 822 218

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo