Hotel Kuracyjny w Gdyni – od masażu i spa po rehabilitację

Zaledwie 800 metrów od plaży, w malowniczym gdyńskim Orłowie znajduje się Hotel Kuracyjny. Szeroka oferta zabiegów rehabilitacyjnych, pielęgnacyjnych oraz bogaty wybór rytuałów spa sprawia, że po wizycie w Kuracyjnym poczujemy się jak nowo narodzeni.

Hotel kuracyjny w GdyniHotel Kuracyjny

Hotel Kuracyjny to przede wszystkim bogata oferta zabiegów rehabilitacyjnych. Znajdziemy tu wszystko: od hydroterapii (bicze szkockie, natrysk płaszczowy, masaże wirowe), sonoterapii i światłolecznictwa, po kinezyterapię i elektroterapię.

Recepcja hotelu kuracyjnego w GdyniWnętrze hotelu

Kriosauna na reumatyzm

Zabiegi krioterapii realizowane są miejscowo lub w kriosaunie. To charakterystyczna „tuba”, która od popularnej kriokomory różni się tym, że otacza pacjenta od szyi w dół (kriokomora to pomieszczenie zamknięte). Zabieg w kriosaunie trwa około trzy minuty i polega na chłodzeniu ciała ciekłym azotem. Po zabiegu, zgodnie z zaleceniami lekarza, następuje rozgrzanie organizmu poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia. Kriosauna ma szerokie zastosowanie: pomaga leczyć reumatologiczne zapalnie stawów, uśmierza bóle kręgosłupa, podnosi odporność.

Zabiegi na kręgosłup i nie tylko

W Hotelu Kuracyjnym znajdziemy profesjonalną maszynę służącą do leczenia skoliozy metodą FED. To nowatorski sposób podejścia do leczenia skrzywienia kręgosłupa, który zyskuje coraz większą liczbę zwolenników na całym świecie. W Polsce maszyn tego typu jest niewiele, w Pomorskiem ich liczbę policzyć możemy na palcach jednej ręki.

W ofercie znajdziemy także rehabilitację ginekologiczną, która pomaga zwalczać wstydliwy problem z nietrzymaniem moczu. Rehabilitacja tego typu polega przede wszystkim na pobudzaniu mięśni brzucha poprzez ćwiczenia, elektrostymulację i magnetoterapię.

Pokój  fizjoterapeutyczny w hotelu KuracyjnymHotel Kuracyjny - zabiegiSprzęt

Salon SPA w Gdyni

Oprócz sali rehabilitacyjnej i części zabiegowej, w Hotelu Kuracyjnym znajduje się także spa. Specjaliści wykonują tu liczne zabiegi pielęgnacyjne na ciało, twarz, dłonie i stopy. Oferta kusi m.in. wyszczuplającymi i relaksującymi kąpielami hydroterapeutycznymi lub perełkowymi, masażami gorącymi stemplami pantal luar czy lomi lomi, które są kompleksowym rytuałem relaksująco-leczniczo -terapeutycznym czy zabiegami ożywiająco-remineralizującymi.

W ofercie znajduje się także terapia energotonowa, która przydatna jest zarówno w przypadku rehabilitacji, jak i odnowy biologicznej. Z jednej strony za pomocą energii rozbija się komórki tłuszczowe, które podczas wysiłku ulegają szybszemu spaleniu, z drugiej strony obieg prądu przez całe ciało ma działanie przeciwbólowe i pomaga zniwelować m.in. bóle kręgosłupa.

Strefa odpoczynku w hotelu Kuracyjnym w Gdyni

Pod okiem lekarza

Z zabiegów SPA w Gdyni korzystać można podczas jedno- lub dwutygodniowych turnusów lub okazyjnie, według potrzeb. Rodzaj zabiegów dobierany jest przez lekarzy, którzy nadzorują procesy rehabilitacyjne pacjentów. Same zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanych rehabilitantów, terapeutów i ekspertów z zakresu odnowy biologicznej.

Profesjonalizm i komfort – to cechy charakterystyczne Hotelu Kuracyjnego.

 

Kontakt

Al. Zwycięstwa 255, Gdynia

tel.: + 48 58 670 40 00

e-mail: rezerwacja@hotelkuracyjny.pl

www.hotelkuracyjny.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast