Facebook Instagram Spotify

Hotel Kuracyjny – wygodny i przyjazny obiekt hotelowy z zabiegami leczniczymi i pielęgnacyjnymi

Zaledwie 800 metrów od plaży, w malowniczym gdyńskim Orłowie znajduje się Hotel Kuracyjny. Szeroka oferta zabiegów rehabilitacyjnych, pielęgnacyjnych oraz bogaty wybór rytuałów spa sprawia, że po wizycie w Kuracyjnym poczujemy się jak nowo narodzeni. Do dyspozycji kuracjuszy i gości hotelowych przygotowano 27 stylowo i nowocześnie urządzonych pokoi i apartamentów, w których nocleg znajdzie 49 osób w jednym terminie. Hotel Kuracyjny w Gdyni Orłowo oferuje również dobrze wyposażoną i klimatyzowaną salę konferencyjno – balową, gotową na organizację wszelkiego rodzaju konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych, prezentacji, imprez i bali dla ok. 70 osób. O podniebienia hotelowych pensjonariuszy dba restauracja Britannica Steakhouse. Jest to pierwsza w Trójmieście, nowoczesna restauracja serwująca wyśmienite steki i klasyczne burgery amerykańskie, dania skomponowane ze smaków morza i smaków tradycyjnych w autorskim, nowatorskim wydaniu szefa kuchni.

Hotel Kuracyjny to przede wszystkim bogata oferta zabiegów rehabilitacyjnych. Znajdziemy tu wszystko: od hydroterapii (bicze szkockie, natrysk płaszczowy, masaże wirowe), sonoterapii i światłolecznictwa, po kinezyterapię i elektroterapię.

Kriosauna na reumatyzm

Zabiegi krioterapii realizowane są miejscowo lub w kriosaunie. To charakterystyczna „tuba”, która od popularnej kriokomory różni się tym, że otacza pacjenta od szyi w dół (kriokomora to pomieszczenie zamknięte). Zabieg w kriosaunie trwa około trzy minuty i polega na chłodzeniu ciała ciekłym azotem. Po zabiegu, zgodnie z zaleceniami lekarza, następuje rozgrzanie organizmu poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia. Kriosauna ma szerokie zastosowanie: pomaga leczyć reumatologiczne zapalnie stawów, uśmierza bóle kręgosłupa, podnosi odporność.

Sonoterapia na dolegliwości bólowe i problemy skórne

Osobom, które zmagają się z bólami krzyża czy stawów albo z dolegliwościami pourazowymi, Hotel Kuracyjny w Gdyni oferuje leczenie ultradźwiękami. Sonoterapia to całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny zabieg, z użyciem głowicy emitującej fale akustyczne o wysokich częstotliwościach (niesłyszalne dla ludzkiego ucha), oddziałujące przez skórę na głębiej położone struktury ciała. Procedura ta stymuluje mikrokrążenie, służy lepszemu natlenowaniu tkanek i poprawie przewodnictwa nerwowego. Tym samym przyspiesza fizjologiczne procesy naprawcze.

Zabiegi sonoterapii wykonywane w Hotelu Kuracyjnym w Gdyni to także doskonała propozycja dla osób cierpiących na niektóre choroby skóry (np. uporczywy trądzik), mają trudno gojące się rany lub nieestetyczne blizny. I w takich przypadkach oddziaływanie ultradźwiękami pobudza komórki do regeneracji. Z tego rodzaju fizykoterapii z powodzeniem skorzystać mogą także goście Hotelu Kuracyjnego w Gdyni, którzy chcą wymodelować sylwetkę. Sonoterapia wspomaga bowiem walkę z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Zabiegi na kręgosłup i nie tylko

W Hotelu Kuracyjnym znajdziemy profesjonalną maszynę służącą do leczenia skoliozy metodą FED. To nowatorski sposób podejścia do leczenia skrzywienia kręgosłupa, który zyskuje coraz większą liczbę zwolenników na całym świecie. W Polsce maszyn tego typu jest niewiele, w Pomorskiem ich liczbę policzyć możemy na palcach jednej ręki.

W ofercie znajdziemy także rehabilitację ginekologiczną, która pomaga zwalczać wstydliwy problem z nietrzymaniem moczu. Rehabilitacja tego typu polega przede wszystkim na pobudzaniu mięśni brzucha poprzez ćwiczenia, elektrostymulację i magnetoterapię.

Salon SPA w Gdyni

Oprócz sali rehabilitacyjnej i części zabiegowej, w Hotelu Kuracyjnym znajduje się także spa. Specjaliści wykonują tu liczne zabiegi pielęgnacyjne na ciało, twarz, dłonie i stopy. Oferta kusi m.in. wyszczuplającymi i relaksującymi kąpielami hydroterapeutycznymi lub perełkowymi, masażami gorącymi stemplami pantal luar czy lomi lomi, które są kompleksowym rytuałem relaksująco-leczniczo -terapeutycznym czy zabiegami ożywiająco-remineralizującymi.

W ofercie znajduje się także terapia energotonowa, która przydatna jest zarówno w przypadku rehabilitacji, jak i odnowy biologicznej. Z jednej strony za pomocą energii rozbija się komórki tłuszczowe, które podczas wysiłku ulegają szybszemu spaleniu, z drugiej strony obieg prądu przez całe ciało ma działanie przeciwbólowe i pomaga zniwelować m.in. bóle kręgosłupa.

Pod okiem lekarza

Z zabiegów SPA w Gdyni korzystać można podczas jedno- lub dwutygodniowych turnusów lub okazyjnie, według potrzeb. Rodzaj zabiegów dobierany jest przez lekarzy, którzy nadzorują procesy rehabilitacyjne pacjentów. Same zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanych rehabilitantów, terapeutów i ekspertów z zakresu odnowy biologicznej.

Profesjonalizm i komfort – to cechy charakterystyczne Hotelu Kuracyjnego.

Hotel Kuracyjny Aleja Zwycięstwa 255, Gdynia, Polska http://www.hotelkuracyjny.pl/ rezerwacja@hotelkuracyjny.pl + 48 58 670 40 00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia