Facebook Instagram Spotify

Pomorskie ma swoją gwiazdkę! Powędrowała do restauracji Arco by Paco Pérez z Gdańska. Duży sukces osiągnęła też restauracja Eliksir, która jako jedyna w Polsce została wyróżniona zieloną gwiazdką. Ale to nie wszystko, bo wyróżnienie dostało łącznie 19 restauracji. Zachęcamy, aby zaplanować kulinarną podróż po Pomorskim szlakiem Przewodnika Michelin. Z pewnością będzie wam smakować! 

Gwiazdka Michelin dla restauracji Arco by Paco Pérez

Gdańsk został wyjątkowo doceniony w przewodniku, bo inspektorzy Michelin wyróżnili tutaj aż 11 restauracji. To bardzo duży sukces. Największe wyróżnienie, bo jedna złota gwiazdka, co jest potwierdzeniem wyjątkowo dobrej kuchni została przyznana restauracji Arco by Paco Pérez

To wyjątkowe miejsce z kilku powodów. Po pierwsze – prowadzi je ceniony hiszpański szef kuchni Paco Pérez, który ma również inne restauracje w największych europejskich miastach. Ta gdańska nie jest jedyną wyróżnioną gwiazdką Michelin. Restauracje Paco Pérez’a łącznie zdobyły już 5 gwiazdek. Po drugie – restauracja Arco by Paco Pérez znajduje się na 33. piętrze Olivia Star Top, skąd rozpościera się widok na całe miasto. Po trzecie i najważniejsze – skosztujecie tu naprawdę dobrej kuchni, którą niektórzy określają mianem – dla koneserów. Wizyta w Arco by Paco Pérez jest z pewnością wyjątkowym doświadczeniem kulinarnym, którego szybko nie zapomnicie. To restauracja na specjalne okazje z menu w wersji degustacyjnej – mięsnej lub wegetariańskiej.

A tuż obok, po sąsiedzku, bo oba miejsca łączy wspólna kuchnia i ten sam właściciel znajdziecie restaurację Treinta y Tres, która również może poszczycić się dużym wyróżnieniem, bo otrzymała wyróżnienie Bib Gourmand Restaurants Przewodnika Michelin, co oznacza dobry stosunek jakości do ceny. Serwują tu dania kuchni hiszpańskiej, oparte na lokalnych oraz hiszpańskich składnikach. Styl tego miejsca nadal jest elegancki, chociaż zdecydowanie mniej zobowiązujący niż w Arco by Paco Pérez. Rekomendujemy na spotkania z przyjaciółmi oraz randkę z drugą połówką. 

Zielona gwiazdka i rekomendacja dla Eliksir’u 

To wielkie wyróżnienie, zwłaszcza że Eliksir jest pierwszą restauracją w Polsce, która otrzymała zieloną gwiazdkę. Co ona oznacza? W wielkim skrócie – zrównoważoną gastronomię. To nowe wyróżnienie, bo przyznawane dopiero od 2020 roku i nie jest łatwo je zdobyć. Naszej lokalnej restauracji Eliksir to się udało, co napawa nas dumą – zwłaszcza, że Eliksir znajduje się wśród partnerów projektu Pomorskie Prestige i zawsze z wielką przyjemnością rekomendujemy ich ofertę. 

Czym Eliksir ujął Michelin? Przede wszystkim dobrą kuchnią, dzięki której znalazł się na liście rekomendowanych przez przewodnik restauracji. Zielona gwiazdka natomiast została przyznana restauracji m.in. za wdrożenie praktyk, które redukują ilość odpadów. W Eliksirze nic co można ponownie wykorzystać, nie może się zmarnować! Olej spożywczy jest tutaj odzyskiwany jako paliwo, a skórki od cytrusów znajdują swoje miejsce w nalewkach i syropach. Wybór dostawców również nie jest przypadkowy – Eliksir stawia na tych, którzy oferują dobry produkt i podzielają podobną filozofię zrównoważonego podejścia. 

Eliksir słynie również z foodpairing’u jedzenia i koktajli. To pierwszy lokal w Polsce, który szerzy tę ideę na tak dużą skalę. Przy okazji wizyty w Eliksirze polecamy skorzystać z tej możliwości, bo to głęboka podróż przez różnorodne smaki. 

Pomorskie restauracje wyróżnione przez przewodnik Michelin

Planując podróż kulinarną szlakiem Michelin będziecie mieli w czym wybierać. My oczywiście polecamy odwiedzić każde z rekomendowanych miejsc, ale nie ukrywamy, że będzie to wymagało większej logistyki bo jest ich aż 19!

Zacznijmy od Gdańska, który króluje w ilości wyróżnień – poza zwycięzcami Arco by Paco Perez i Eliksirem koniecznie zaplanujcie wizytę w: Mercato Hotelu Hilton, Piwna47, Fino, Niesztuka, Ritz, True, Tygle, Treinta y Tres oraz Hewelke.

Odwiedzając Sopot skosztujcie doskonałej kuchni u Fishermana, 1911 Restaurant, Vinissimo, Cafe Xander oraz L’Entre Villes. W Gdyni czekają na was: Butchery & Wine Gdynia oraz Oberża 86. Jest również jedna restauracja, prawdziwa perełka w zestawieniu, która skradła nasze serce, ponieważ jest głosem z regionu – Luneta & Lorneta Bistro Club w Pałacu Ciekocinko. 

Życzymy wyjątkowo smacznych doświadczeń kulinarnych szlakiem Przewodnika Michelin!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia