Facebook Instagram Spotify

Czas rozpocząć pomorskie wakacje. W lipcu będzie się działo. Na mapie rekomendowanych przez nas wydarzeń znajdziecie m.in. festiwale muzyczne i teatralne, imprezy handlowe, pełne rękodzieła i dobrego jedzenia oraz pokazy. Oto najciekawsze pomorskie wydarzenia zaplanowane na lipiec w kolejności chronologicznej.

Pomorskie wydarzenia – Open’er

Pomorską mapę lipcowych imprez otwiera Open’er. Niech nie zdziwią was dzikie tłumy pięknych ludzi w kolorach tęczy w Trójmieście na przełomie czerwca i lipca. Festiwal muzyczny każdego roku przyciąga do Gdyni setki tysięcy osób. Nic dziwnego, bo line up wciąż trzyma poziom. W tegorocznej edycji, która zaczyna się 28 czerwca, a kończy 1 lipca zagrają m.in. OneRepublic, Lizzo czy Lil Nas X.

Muzyka sakralna, która przenika duszę to propozycja 46. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej w Gdańsku. To cykl wydarzeń, który wpisał się w gdańską kulturę muzyczną. Muzyka wybrzmiewa z prawdziwego dzieła sztuki – zabytkowego 46-głosowego instrumentu organowego. A to wszystko pod gwieździstym sklepieniem Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Koncerty organowe będą odbywać się w każdy lipcowy i sierpniowy piątek o godz. 20.15. Pierwszy recital już 7 lipca.

Pomorskie wydarzenia – Gdynia Design Days

Gdynia Design Days to coroczny festiwal designu, któremu każdego roku przyświeca inna myśl. Tegoroczna edycja upłynie pod hasłem „stabilność”. Od 1 do 9 lipca będziemy poszukiwać stabilności w niestabilnym świecie poprzez udział w wernisażach, wystawach, miejskich kąpielach leśnych i dyskusjach. Warto tu być po wartościowe treści oraz morze inspiracji.

Miłośnicy teatru będą zachwyceni Międzynarodowym Festiwalem Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2023, który odbędzie się w dniach od 7 do 9 lipca. Otwarcie zaplanowano na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku, a większość widowisk zobaczymy w Parku im. Ronalda Reagana i okolicach. Głównymi tematami tegorocznej edycji są: solidarność, wspólne działanie, bliskość i relacje międzyludzkie. Spektakle plenerowe są przeznaczone dla widzów w każdym wieku.

Pomorskie wydarzenia – Baltic Sail

A teraz coś dla miłośników żaglówek. Od 7 do 10 lipca w Gdańsku prawdziwe żeglarskie święto. 27 edycja Zlotu Żaglowców Baltic Sail będzie zlokalizowana na Podwalu Staromiejskim przy Targu Rybnym i wzdłuż nabrzeża Motławy. Do Gdańska przypłyną kultowe żaglowce z całej Europy. Zaplanowano również atrakcje towarzyszące. Nie zabraknie szantów, inscenizacji historycznych z udziałem rekonstruktorów oraz strefy dla dzieci.

Weekend 20-22 lipca upłynie pod hasłem muzyki z różnych stron świata. Globaltica to piękny  i kolorowy festiwal, podczas którego można zanurzyć się w muzyce wielokulturowej. Zagrają dla nas artyści m.in. z Zimbabwe, Nepalu, Peru, Bułgarii, Azerbejdżanu, Kuby i oczywiście z Polski. Festiwal pełen jest dobrego jedzenia oraz atrakcji dla dzieci i dorosłych. Warto tu przyjść z całą rodziną.

Festiwal Legendy Rocka to impreza dla miłośników mocniejszych brzmień. Wydarzenie muzyczne odbędzie się 22 lipca w Dolina Charlotty Resort & Spa. Gwiazdą wieczoru będzie zespół The Hollywood Vampires z Johnym Depp’em na czele, a supportować ich będą: Those Damn Crows oraz Chemia.

Pomorskie wydarzenia – Jarmark św. Dominika

W ramach pomorskich wydarzeń 22 lipca startuje również słynny Jarmark św. Dominika w Gdańsku. Tradycja wydarzenia sięga 1260 r. i trwa do dziś. To święto handlu, rękodzieła i dobrego jedzenia. Na obszernym terenie zaplanowano m.in.: wieczorną strefę kultury, strefę relaksu „Przystanek Ołowianka Pod Żaglami”, jazzowe środy na Wyspie, filmowe czwartki oraz piątki z DJ-ami. Będą też święta: chleba, pomorskiego rzemiosła i Kociewia. Zaplanowano wołową ucztę u Neptuna i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Pomorskie wydarzenia – Festiwal Szekspirowski

W ramach pomorskich wydarzeń 27 lipca rozpocznie się Festiwal Szekspirowski, którego tegoroczne motto, zaczerpnięte z „Króla Leara” Williama Szekspira brzmi „Cudowna jest głupota tego świata”. Hasło to odpowiedź na problemy współczesnego świata, jak wojna, postpandemiczna rzeczywistość, inflacja, kryzysy związane z niszczeniem klimatu, krwawe protesty w Iranie czy mundial okupiony cierpieniem niewinnych ludzi i kneblowanie ust sportowcom walczącym o prawa człowieka. Podczas festiwalu zobaczymy spektakle z Hiszpanii, Belgii, Francji, Wielkiej Brytania oraz Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo